Przesłuchania w ciemno część 2

23 marca 2019

Link do MYTF1, gdzie można obejrzeć odcinek 7.

https://www.tf1.fr/tf1/the-voice/videos/the-voice-2019-audition-a-l-aveugle-7-saison-08.html

Oto zestawienie drużyn po siódmym odcinku. Mika: 16 talentów, Jenifer: 17 talentów, Soprano: 15 talentów, Julien: 16 talentów.

Za tydzień ostatnie przesłuchanie w ciemno. Każda ekipa będzie składać się z 18 osób. Za dwa tygodnie rozpoczną się knock outy.

MIKAJENIFER
GAGE
GJON’S TEARS
AGATHE
LOUNA
MANO
CLEM
ALBI
HI LEVELZ
HANNAH
WHITNEY
COCO
CAMILLE
ESTELLE
LONDON LOKO
LAURE
MAX LIVIO
POUPIE
ISMAIL
SIDOINE
AREZKI
ANA CARLA
ILYCIA
HAZE
LEONA WINTER
SHERLEY
MAKJA
MAROUEN
ANTON
DAVID TE
TANIA
ANNE-SOPHIE
PETRU
ANGIE
SOPRANOJULIEN
CLEMENT
MAYEUL
VAY
MAXIME
PEARL
GEOFFREY
ADRIAN
GODI
VALENTIN
VIRGINIE
SCAM TALK
ADRIEN
MONSTRE
CLACKY
FRANSWA
LAUREEN
SHAUN
VIRGINIE
AVA BAYA
ANTSO
GILLES
CAMILLE
LEONARD
CLEMENTINE
LILY YUNG
CLAIRE
ALEX ADAM
VALEIRE DAURE
LAURA
THEOPHILE RENIER
LORIS

16 marca 2019

Link do MYTF1, gdzie można obejrzeć odcinek 6.

https://www.tf1.fr/tf1/the-voice/videos/the-voice-audition-a-l-aveugle-6-saison-08.html

Szósty odcinek The Voice zaczyna się od wspomnień związanych z nagrywaniem pierwszej sesji.

Mika pamięta, że w czasie pierwszej sesji przekrój uczestników był ogromny. Różnorodność kolorów, charakterów, barw głosu. Poznał również swoich kolegów trenerów.

Dla Jenifer to przede wszystkim spotkanie z Julien Clerc. Ma wielki szacunek dla tego wielkiego artysty.

Julien czuje się w ekipie trochę jak ojciec (ze względu na wiek).

Soprano bardzo się cieszy, że może być w programie jako przedstawiciel urban music.

Mika uważa, że mimo iż pochodzą z czterech różnych światów, to jednak łączy ich muzyka. Razem tworzą kolorową, tęczową ekipę.

Występ zaczyna CAMILLE 16 lat. W poprzednim odcinku siedziała wraz z publicznością, kiedy Nikos zapytał, czy jest na sali ktoś, kto chciałby uczestniczyć w przesłuchaniu do The Voice. Jej mama podniosła rękę. CAMILLE została zakwalifikowana do programu i miała tydzień na przygotowanie piosenki. Wybrała utwór Toma Walkera „Leave the Light On”.

W trakcie piosenki Mika mówi „I like her”. Potem dodaje, że słyszy szczerość w głosie. To jest prawdziwe. Nie wie co zrobić, ale w końcu decyduje się i naciska czerwony guzik.

Mika: To było prawdziwe, prawdziwe, prawdziwe. To nie było idealne wykonanie. Pomyliłaś się kilka razy, nie trafiłaś kilku nut. Ale kiedy to jest prawdziwe, kiedy mówisz: oto jaka jestem, mam coś do powiedzenia i słuchajcie mnie. I to właśnie to światło, prawda sprawiły, że nie mogłem pozwolić ci odejść. Nie mogłem nie dać ci szansy… Kim jesteś? Ile masz lat? Skąd przyjechałaś? Camille. I od kiedy śpiewasz?

CAMILLE: Mniej więcej od trzech lat.

Mika: Chcę ci zadać bardzo ważne pytanie. Czy cieszysz się, że jesteś w mojej ekipie?

CAMILLE: Oczywiście!

Mika biegnie, aby ją uściskać.

Rozmowa po zejściu CAMILLE ze sceny.

Mika: Ależ ona jest urocza!

Jenifer: Ona bardzo dobrze zaśpiewała!

Mika: No i co z tego? Co się z wami stało? Julien, dlaczego się nie odwróciłeś?

Julien: Nie poczułem emocji. Nie wiem dlaczego. Czy to przez język angielski? Czy może dlatego, że ona jest bardzo młoda?

CAMILLE

Druga na scenę wchodzi VALERIE DAURE z Kanady. VALERIE jako dziecko była obiektem ataków rasistowskich. Jej sposobem na radzenie sobie ze stresem był śmiech. Jako stand-uper przełamała bariery, które wyrosły wokół niej. VALERIE nie myślała o śpiewaniu. Kiedy jednak wystąpiła w chórku jednego z artystów, okazało się, że śpiew jest właśnie jej drogą. VALERIE chce pokazać, że jest wojowniczką. Nawet jeśli otrzymuje ciosy i pada, to wstaje i idzie dalej. VALERIE zaśpiewa piosenkę Glorii Gaynor „I Will Survive”.

VALERIE zaczyna bardzo powoli i spokojnie. I nagle zaczyna rappować. Soprano reaguje natychmiast i odwraca swój fotel.

Mika śpiewa razem z nią. Dla przypomnienia: jest to jedna z ulubionych piosenek Miki. W Anglii jest hymnem środowisk gejowskich.

Jednak to Jenifer odwraca się jako druga. Potem robi to Julien. Mika nadal śpiewa z VALERIE, która kończy piosenkę słowami innego utworu „I’m a surviver”… Mika jest zaskoczony nie tylko słowami, ale również tym, że fotel Juliena zaczął się obracać. Odruchowo Mika również naciska swój guzik. Wszystkie fotele są więc odwrócone.

Pierwszy zaczyna Julien. Pyta o imię i wiek. VALERIE ze śmiechem mówi, że to nieładnie pytać kobietę o wiek. Zaskoczony Julien czuje się niezręcznie.

Julien: Nie wolno o to pytać? Przepraszam. Czy od dawna śpiewasz? To jest twój zawód?

VALERIE: Tak, śpiewam zawodowo, ale nie powiem od ilu lat. Śpiew to moja pasja, moje życie.

Julien: Zrozumiałem aluzję! Pytam dlatego, że odnoszę wrażenie, że możesz zaśpiewać wszystko. Przedstawiłaś nam swoją wersję tej wspaniałej piosenki wykonywanej już tak wiele razy i w tak różny sposób. Szczególnie przez fanów piłki nożnej, a zwłaszcza fanów Reprezentacji Francji. Gratuluję.

Jenifer: Julien ma rację. Tak często słyszeliśmy tę piosenkę. To było spore ryzyko. Ale twoje wykonanie przerosło wszystko. Masz tak szeroką barwę głosu, że aż ma się ochotę z tobą pracować.

Mika: Ta piosenka to piosenka piłkarska? (Jenifer zaczyna nucić: la la la la la la la la)

Julien: To była piosenka Reprezentacji Francji. Ale ty Mika jeszcze się wtedy nie urodziłeś.

Soprano wstaje: Poczekaj, zaraz ci pokażemy o co chodzi.

Soprano i Jenifer zapraszają widownię do wspólnego śpiewania.

Mika: Trzeba było mi o tym powiedzieć, kiedy miałem czternaście lat. Ja i moje siostry chodziliśmy na imprezy i ja zawsze mówiłem sobie: nie, nie wolno mi tańczyć przy tej piosence. Bo to jest piosenka wykonywana przez divę. I było mi wstyd, bo kiedy tańczyłem po swojemu, wszyscy się ze mnie śmiali. A teraz mi mówicie, że to nie jest piosenka divy, tylko męska piosenka fanów piłki nożnej i że mogłem przy niej tańczyć jak szalony kiedy miałem trzynaście lat!

Soprano: Wszystko to, co powiedzieli moi koledzy jest prawdą. Wiesz dlaczego? Bo to jest The Voice. Ona powinna zajść bardzo daleko. To było świetnie zaśpiewane. Musiałem się odwrócić – jako pierwszy! Ona może zaśpiewać w każdym stylu i zawsze zrobi to z tym swoim pięknym uśmiechem. Cieszymy się, że mamy cię w programie. Teraz troje z nas będzie nieszczęśliwymi.

VALERIE: Dziękuję bardzo. Wybór nie jest łatwy. Pójdę za głosem serca i wybiorę Juliena.

Komentarze trenerów: Co za piękny uśmiech. Ale ona jest piękna.

Soprano: Nie znałeś tej piosenki?

Mika: Dla mnie to nie jest piosenka fanów piłki nożnej. To piosenka Drag Queen.

Julien: Dla ciebie to Drag Queen, dla nas Zinedine Zidane.

VALERIE DAURE

Trzecia kandydatka to MARGAUX 16 lat. Śpiewa piosenkę „Papa” BigFlo & Oli.

Piosenka dobiega końca i nikt się nie odwrócił. Mika jest zrozpaczony. „Dlaczego? Co poszło nie tak? Dlaczego nas nie poruszyło”? Jenifer podejrzewa, że MARGAUX zabrakło w głosie tej nutki własnej interpretacji.

Jako czwarty wystąpi DAVID TE. Od czterech lat śpiewa na dworcu Saint Lazare w Paryżu. Jako nastolatek trafił do zakładu poprawczego. Tam jego pasją stała się muzyka, która pozwalała uciec od codziennych problemów. Jego przyjaciel Marc zachęcił go, aby zaczął grać na pianinie znajdującym się na dworcu. Chciał, aby DAVID pokonał nieśmiałość i zaczął śpiewać przed publicznością. Wtedy DAVID poczuł, że to jest to, co chciałby robić. Dziś zaśpiewa piosenkę Stromae „Formidable”.

Pod koniec utworu Soprano naciska swój guzik. Zaraz po nim to samo robi Jenifer. DAVID jest wzruszony. Ma łzy w oczach.

Mika: Dobry wieczór. Wszystko poszło dobrze. Jesteś szczęśliwy? Oddychaj. Jak masz na imię? Skąd jesteś? To było piękne.

Soprano: Musieliśmy nacisnąć guziki. To jest trudna piosenka. Na początku górę wzięła twoja nieśmiałość i skromność, które wyczuwam na odległość. Ale potem powiedziałeś sobie: Trudno. Nikt się nie odwraca, więc będę śpiewać. I bardzo dobrze zrobiłeś. Świetnie zaśpiewałeś. Musiałeś przejść do następnego etapu.

Jenifer: Ująłeś mnie tym crescendo na sam koniec. Pokazałeś nam swoje emocje aż do bólu. To było wzruszające. Teraz ty musisz wybrać.

DAVID wybiera Jenifer.

Brez i Goatenberg tworzą duet SCAM TALK. Brez jest championem Francji w bit boxie. Dziś wystąpią używając swoich głosów plus dwie maszyny looper. Zaśpiewaja piosenkę „This is America” Childish Gambino.

Pierwsza reaguje Jenifer. Soprano też decyduje się nacisnąć guzik. Mika chce wiedzieć, ile osób jest na scenie. Jest zaciekawiony. Wstaje. Naciska swój guzik w ostatniej chwili. Julien robi to samo. A więc wszyscy trenerzy postanowili zawalczyć o SCAM TALK.

Rozpoczyna Julien. Bardzo wysoko ocenia wykonanie utworu. Myślał, że zespół jest czteroosobowy. Tak to jest, kiedy artyści używają maszyn.

Jenifer jest fanką Childish Gambino i to już jej wystarczyło, aby nacisnąć guzik. Podoba jej się również współbrzmienie głosów obu mężczyzn. Uważa, że dobrze by im zrobił pierwiastek żeński w zespole.

Mika: Kiedy jesteśmy odwróceni plecami do sceny musimy zdecydować, czy odwracamy się aby oglądać to, co się dzieje na scenie, czy izolujemy się od obrazu. Ja postanowiłem nie patrzeć. W tym roku mamy bardzo dużo różnych stylów. Hard rock, rap, urban. To nie jest muzyka, którą ja reprezentuję, ale bardzo ją cenię. Najważniejsze jednak jest to, że jeśli to jest dobrze zrobione, styl nie jest już ważny. Bo przekaz jest tak mocny, że dociera do szerokiej publiczności.

Soprano: Najpierw pomyślałem: O, bit box. Potem ten głos, można powiedzieć śpiewający jak Prince. Zakochałem się w tym, co nam tutaj pokazaliście. Musimy zrobić improwizację. Teraz, tutaj! Spróbujmy coś. Free style. Totalny free style.

Publiczność jest zachwycona pomysłem. Soprano zaczyna rappować. Wszyscy się dobrze bawią. Czas na wybór trenera.

Mika: Ah, teraz to Soprano nas załatwił.

Soprano: Nie mówcie tak. Za każdym razem, kiedy występował ktoś z muzyką urban, uważał, że chce spróbować czegoś innego i mnie nie wybierał. A ja chcę ich w mojej ekipie.

Brez i Goatenberg chwilę się naradzają i wybierają Soprano.

Mika do Soprano: Nie rób więcej takich improwizacji. Przy tobie nie mamy szans.

SCAM TALK

.

LAURA ma 17 lat i jest na pierwszym roku studiów medycznych. Uważa, że piosenka musi nieść ze sobą przekaz. Nie potrafi śpiewać piosenek,których nie czuje. Zaśpiewa utwór „Les Enfants Paradis” Saez’a, który oddaje hołd ofiarom zamachów terrorystycznych we Francji. Piosenka jest mało znana i LAURA chce, aby dotarła ona do większej publiczności.

Jenifer i Julien bardzo szybko naciskają swoje guziki.

Soprano: Kim jesteś? Dlaczego wybrałaś tę piosenkę. Opowiedz nam wszystko. Kto ją napisał? Zacząłem wsłuchiwać się w słowa i kompletnie zapomniałem, że jesteśmy w programie. Bardzo się wzruszyłem. A to znaczy, że twoja interpretacja nas ujęła.

Julien: Jak dobrze usłyszeć taki rodzaj muzyki i twoją interpretację. Twój głos kojarzy się ze specyficznym rodzajem muzyki francuskiej. Prosty głos, który przekazuje treść utworu. Usłyszałem prostotę w tym jakże smutnym utworze. Chyba to było twoim celem i ty go osiągnęłaś.

Mika: Masz siedemnaście lat. Przyszłaś do nas ze swoją propozycją. Jesteś dziewczyną, która wie czego chce. A co ty chcesz?

LAURE: Mam teraz wybrać? To trudne, ale chyba wybiorę Juliena.

Jenifer: Ona wyprowadziła mnie z równowagi. Bardzo mnie ujęła. Nie mogłam znaleźć słów.

Zanim na scenę wejdzie kolejny artysta, Mika przyznaje, że czuje się dziwnie i odczuwa tremę.

Jenifer: To dobrze mieć tremę.

Mika: Oh, nie. ja przed koncertem nigdy nie mam tremy. Ale dziś czuję, że coś się wydarzy. I nie wiem co.

Soprano: To jest trema? Czy może przeczucie?

Mika: Przeczucie tremy.

Soprano: Może chodzi o jakiś niesamowity występ? Jakiś wielki talent? I będziemy musieli o niego walczyć.

Jako siódma wystąpi TANIA. Ma 32 lata i jest Cyganką. Dla Cyganów muzyka jest bardzo ważna. Jej matka, Negrita, jest znaną pieśniarką, która wydała 103 płyty. TANIA od dziecka podróżowała z matką po całym świecie i nasiąkła muzyką. U Cyganów kobieta nie może śpiewać. Śpiewają tylko mężczyźni. Dziadek TANII przekazał jej matce pozwolenie na śpiewanie. To ona była pierwszą śpiewającą kobietą wśród Cyganów. Teraz Negrita przekazała pozwolenie na śpiewanie TANII. Dziewczyna chce tym występem pokazać, że jest godną następczynią swojej matki. TANIA zaśpiewa „Besame Mucho” Consuelo Velazquez’a. Na gitarze zagra sama Negrita.

Fotel Jenifer odwraca się jako pierwszy. Mika długo się zastanawia. W końcu mówi: „Czemu nie”? I naciska swój guzik.

Soprano: Chcę to zobaczyć! Chcę to zobaczyć! (i naciska swój guzik) Wiedziałem, że coś dzieje się na scenie i miałem rację! Czuję, że kryje się tu jakaś historia. Opowiedz, dlaczego chciałyście razem wykonać tę piosenkę.

TANIA: Chodzi o to, że moja mama jest wielką pieśniarką. A u nas kobiety nie mają prawa śpiewać. Mój dziadek, którego już nie ma wśród nas zezwolić mojej mamie śpiewać, a ona przekazała to pozwolenie mnie.

Jenifer: To mi przypomina Korsykę i moją babcię. Jej też nie wolno było śpiewać. Ona też śpiewała flamenco. Nacisnęłam mój guzik również po to, aby oddać cześć waszej odwadze. Bo robicie dla wszystkich kobiet.

Mika: Chciałem tylko zapytać. Ty jesteś tu jako solistka, czy w duecie z mamą?

TANIA: Jestem tu jako solistka.

Mika: Ale zdecydowałaś się zaprosić mamę, aby ci akompaniowała.

TANIA: Tak. Bo jeśli jestem tu dzisiaj, to tylko dzięki niej.

MIKA: Ona jest tu dziś z tobą. Jest wielką pieśniarką, ale dziś nie śpiewa. nawet nic nie mówi. jest po prostu obok ciebie. To jest błogosławieństwo, które dotyka niewielu ludzi. (do Negrity) To wspaniale, że jest tu pani z nami.

Soprano: Kiedy się odwróciłem twoja mama patrzyła na ciebie z iskrami w oczach, cała uśmiechnięta. Była z ciebie taka dumna! Miałem rację, że nacisnąłem guzik! Przepraszam Mika, że ci przerwałem.

Julien: Ja muszę ci jednak powiedzieć, dlaczego nie nacisnąłem guzika. Obawiałem się – być może niesłusznie – czy wy ze swoją muzyką, odnajdziecie się w The Voice, gdzie trzeba udowodnić, że umiecie się odnaleźć w innych stylach. Mam nadzieję, że się pomyliłem. W każdym razie macie do wyboru innych trenerów. Witajcie w The Voice.

Mika: Kiedy usłyszałem nutę melancholii w długich nutach pod koniec utworu, pomyślałem: „w tym jest serce. w tym jest historia”. I jeszcze coś. Kiedy się odwróciłem to aż podskoczyłem z radości. Moja mama zaczęła mnie uczyć, kiedy miałem siedem lat. I do dzisiaj moja mama jest obecna za kulisami, śledzi moją karierę. Kiedy więc widzę na scenie matkę, to jesteśmy w domu!

TANIA: Przede wszystkim dziękuję wam za to, że się odwróciliście. Ale muszę wam powiedzieć, że ja nie jestem pięknym prezentem. Nie umiem czytać, nie umiem pisać i do tego jestem Cyganką. (Mika: I co z tego?) Ale śpiewam. I dokonam wyboru sercem. Czy mogę się naradzić? „Telefon do przyjaciela”. Chłopaki, uwielbiam was, ale wybieram Jenifer.

Jenifer podchodzi do Negrity: „Obiecuję, że dobrze zajmę się Tanią. Jestem bardzo wzruszona. Pani przypomina mi moją babcię”.

Kiedy Tania i Negrita już są poza sceną Jenifer nie może się uspokoić. Zaczyna płakać i wychodzi na chwilę z studia.

TANIA I NEGRITA

ANNE_SOPHIE 22 lata twierdzi, że głos, którym śpiewa bardzo różni się od głosu, którym mówi. Zaśpiewa piosenkę „Loving You” Minnie Riperton.

Już po kilku taktach trenerzy są zaskoczeni. Jenifer reaguje jako pierwsza.

Zaskoczony Mika słucha głosu ANNE_SOPHIE.

Mika: Yummy yummy yummy yummy! (i naciska guzik)

Soprano robi to samo w ostatniej sekundzie.

Mika zaczyna tradycyjnie serią swoich pytań: Jak masz na imię? Ile masz lat? Jestem ciekawy jak to jest, kiedy ktoś zdaje sobie sprawę, że może śpiewać te wysokie dźwięki?

ANNE-SOPHIE: To się zaczęło, kiedy oglądałam filmy rysunkowe…

Mika: Przysięgam, że to właśnie chciałem ci powiedzieć. Słyszałem w twoim głosie dźwięki z kreskówek. Zaczęło się od Minnie Mouse, Betty Boo, ale potem przeszłaś na wyższy poziom i to było cudowne. To był taki cukiereczek, jak ciągutka, którą można rozciągać we wszystkich kierunkach. To było pyszne!

Jenifer: Mika ma rację. Ja pomyślałam o ptaszku, który wypadł z gniazda, ale udało mu się pofrunąć i zaśpiewać. To trochę jak bajka o śpiącej królewnie i siedmiu krasnoludkach. Tylko śpiąca królewna może śpiewać tak wysoko. Wyświetlały mi się w głowie różne obrazy. przeniosłam się pięknego świata. I czułam się tam bardzo dobrze. Mogę ci tylko pogratulować. Nie każdy może śpiewać w ten sposób. Jest to bardzo skomplikowane, a ty to robisz z taką łatwością!

Julien: Dobry wieczór. Co sprawiło, że młoda dziewczyna wybiera piosenkę z roku 1974, napisaną przez Stevie Wondera. Dlaczego właśnie ta?

ANNE-SOPHIE: Pasjonuje mnie muzyka soul, jazz. Wszystko co jest vintage.

Julien: To był bardzo dobry wybór. Ciągle mam w pamięci wersję Minnie Riperton, która jest trochę bardziej łagodna. Jeśli mogę ci coś szczerze doradzić… jesteś pewna że nie forsujesz zbytnio głosu? Nie? Tym lepiej. Ale uważaj na siebie. I witamy w The Voice!

Soprano: Cześć. Co za precyzja! Mika wspomniał o filmach rysunkowych. Ja zobaczyłem całą masę płatków śniegu spadających wokół. To było jak sen. W twoim głosie była precyzja, łagodność i uśmiech. Uśmiechasz się. Chcę cię w mojej ekipie.

Mika: Julien jak zwykle powiedział coś mądrego. On bardzo uważa na słowa.

Julien: Byłem zbyt chłodny?

Mika: Nie. Absolutnie nie. My prawiliśmy ci komplementy, a Julien powiedział: Martwię się o ciebie. Dbaj o siebie. I ja wiem, dlaczego on to powiedział. Śpiewając te wysokie tony można sobie zrobić krzywdę. Kiedy nadwyrężasz struny głosowe, możesz doprowadzić do zmian w twoim głosie. Trzeba uważać. Postanowiłaś dziś zademonstrować swoje możliwości głosowe. I zrobiłaś to bardzo dobrze. I to mnie uwiodło.

Pora na dokonanie wyboru. ANNE-SOPHIE wybiera Jenifer.

ANNE-SOPHIE

Jako dziewiąty wystąpi TOMMY 21 lat. TOMMY śpiewa od niedawna. Studiował prawo i kiedy w filharmonii usłyszał „Requiem” Mozarta postanowił brać lekcje śpiewu. Zrezygnował ze studiów. Występuje w barach i to jest to, co chciałby robić. Zaśpiewa „L’Hymne a l’Amour” Edith Piaf.

Niestety żaden z trenerów się nie odwrócił. Komentując występ wszyscy zgodzili się, że TOMMY trochę przesadził z interpretacją. Lepiej było zaśpiewać w prosty sposób. Ale również docenili młodego artystę, któremu przeszkodziła trema. Uznali, że ma dobry głos, nad którym pracował.

Czas na ESTELLE. 19 lat. Dziewczyna zawsze czuła, że jest inna. Jej wzrost i mocna budowa powodowały, że ESTELLE nie czuła się dobrze w swoim ciele. Muzyka dodawała jej pewności siebie. Zaczęła występować w metrze i na ulicy. Poczuła, że jest akceptowana taką, jaka jest. ESTELLE wybrała piosenkę „Heathens” 21 Piolots.

Jenifer i Soprano reagują bardzo szybko. Po chwili dołącza do nich Mika. Ręka Juliena zawisa nas czerwonym guzikiem, ale cofa się.

Jenifer: Nie mogliśmy pozostać obojętni. Posiadasz wszystkie cechy, które uwielbiam. Silny głos, szeroką skalę, chrypę w odpowiednim momencie, brak wyrachowania. Skojarzyłaś mi się z Pink. Pink to wielka gwiazda. Ale to ciebie chcę w mojej ekipie. You rock, baby!

Mika: Jakiej muzyki słuchasz?

ESTELLE: Słuchać wszystkiego po trochu. Uwielbiam rap francuski i amerykański. Ale naprawdę słucham wszystkiego.

Mika: No właśnie słyszę, że jesteś kimś, kto może iść w stronę muzyki pop, urban i rock. Dlatego zadałem ci to pytanie. W twoim głosie jest wiele głosów. I panujesz nad tym. Masz przed sobą trzy drogi. Musisz zdecydować trochę bardziej dokładniej, co chcesz wybrać. Ja słyszę, że masz głos, który świetnie trzyma się melodii. I słyszę też determinację w twoim głosie i widzę ją w sposobie, w jakim prezentujesz się na scenie. Muszę ci powiedzieć, że jest dużo pracy do wykonania, nawet jeśli masz naturalny talent. Trzeba pracować.

STELLE: Jestem gotowa na ciężką pracę. Jestem gotowa dać z siebie wszystko. Jestem bardzo zdeterminowana.

Soprano: Przyjemnie to słyszeć. Dałaś czadu! Mam nadzieję, że pomożemy ci zajść bardzo daleko. Masz w sobie wszystko, co potrzeba.

ESTELLE: Ile mam czasu na zastanowienie się?

Mika: Za mało.

ESTELLE: Mika.

Mika podbiega, żeby uściskać dziewczynę. ‚Myślałem, że cię straciłem” – mówi.

Jenifer zauważa buty ESTELLE nabite gwoździami. No tak, jej buty są podobne do butów Miki!

Braterstwo butów.

Rozmowa trenerów po zejściu ESTELLE ze sceny.

Mika: Ona jest wzruszająca. Myślałem, że byłem dla niej zbyt ostry.

Soprano: Nie. Ona sama powiedziała, że jest gotowa ciężko pracować i przyjęła to.

ESTELLE

Następny wykonawca to THEOPHILE RENIER, 24-letni Belg. THEOPHILE wygrał program The Voice Belgia w 2017 roku. Zaśpiewa piosenkę „Malheur, Malheur” Maitre Gims.

Julien, jako jedyny, odwraca swój fotel. Wiemy już, że to do jego ekipy dołączy THEOPHILE.

Julien: W zasadzie nie mam nic do powiedzenia. Masz świetnie ustawiony, mocny głos. I kiedy śpiewasz wyższe tony wchodzisz w rock and roll. Również kontrolowany. To było świetne.Będziemy się dobrze razem bawić.

Po zejściu THEOPHILE’a ze sceny Julien przyznał, że nawet nie zapytał go czy śpiewa zawodowo. Jego głos jest tak naturalny i lekki.

Jako ostatni wystąpi ADRIEN. Ma 27 lat i mieszka w Paryżu. Od niedawna rozpoczął nowy etap swojego życia. ADRIEN skończył studia nauk politycznych, ale bardziej pociągała go scena i śpiew. Dlatego skończył również szkołę aktorską i od czterech lat występuje na scenie. Wziął udział w wielu musicalach, gdzie śpiewa w grupie aktorów. Teraz zapragnął spróbować występów solo. Zaśpiewa piosenkę „The Greatest Show” Hugh Jackman.

Szalone wykonanie zmusza Soprano do naciśnięcia guzika. Musi zobaczyć, co się dzieje na scenie! I choć inni też zastanawiali się, co może dziać się na scenie, nikt więcej nie odwrócił fotela. ADRIEN zatem będzie w ekipie Soprano.

Julien: Kiedy usłyszałem twój głos, pomyślałem: o, głos jak z musicalu. Ale ty chyba nie występowałeś w musicalach?

ADRIEN: A właśnie że tak. Brawo, ma pan dobre ucho.

Soprano: Powiem wam, co się działo na scenie. Jak tylko zaczął śpiewać, publiczność zaczęła klaskać i krzyczeć. Widzieliśmy kapelusz, który potoczył się po podłodze. Mika w pewnym momencie poczuł, że jego fotel się trzęsie! Co za przyjemność oglądać taki spektakl. Wszyscy myślą, że odwrócę fotel tylko dla rapperów. Nie! Ja chcę się dobrze bawić. Dlatego chciałem go w mojej ekipie. I jeszcze jedno. Uwielbiam filmy z Jean-Claude Van Damme’m. I ten szpagat, który wykonałeś na koniec! Brawo!

ADRIEN

A oto podsumowanie ekip po odcinku 6 z 16 marca:

MIKAJENIFER
GAGE
GJON’S TEARS
AGATHE
LOUNA
MANO
CLEM
ALBI
HI LEVELZ
HANNAH
WHITNEY
COCO
CAMILLE
ESTELLE
POUPIE
ISMAIL
SIDOINE
AREZKI
ANA CARLA
ILYCIA
HAZE
LEONA WINTER
SHERLEY
MAKJA
MAROUEN
ANTON
DAVID TE
TANIA
ANNE-SOPHIE
SOPRANOJULIEN
CLEMENT
MAYEUL
VAY
MAXIME
PEARL
GEOFFREY
ADRIAN
GODI
VALENTIN
VIRGINIE
SCAM TALK
ADRIEN
LAUREEN
SHAUN
VIRGINIE
AVA BAYA
ANTSO
GILLES
CAMILLE
LEONARD
CLEMENTINE
LILY YUNG
CLAIRE
ALEX ADAM
VALEIRE DAURE
LAURA
THEOPHILE RENIER

………………………………………………………………………………..

9 marca 2019

Link do MYTF1, gdzie można obejrzeć odcinek 5.

https://www.tf1.fr/tf1/the-voice/videos/the-voice-audition-a-l-aveugle-x-saison-08.htmlP

Piąty odcinek przesłuchań w ciemno zaczyna się od pytania: Czym jest spotkanie?

Julien: Dla mnie to jest spotkanie z samym sobą. To było odkrycie, że jestem w stanie wymyślać muzykę. To zmieniło moje życie.

Jenifer: Spotykałam wielu ludzi, którzy sprawiali, że próbowałam bardzo różnych rzeczy.

Soprano: Sopotkanie, które na zawsze zmieniło moje życie, to było spotkanie z Akhenatonem (Akhenaton to francuski rapper, producent, dziennikarz radiowy). To dzięki niemu jestem tutaj.

Mika: Zawsze niecierpliwie oczekuję na spotkanie z talentami, ponieważ jestem osobą ciekawską. Obracam mój fotel i nie wiem, co się potem wydarzy.

A więc zaczynamy przesłuchania.

Jako pierwszy na scenę wchodzi VALENTIN. 21 lat, student. VALENTIN nigdy nie występował na scenie. Nagrywał covery, które zamieszczał w internecie. Dostawał bardzo pozytywny feedback i dlatego postanowił wziąć udział w The Voice. Zaśpiewa piosenkę Amy Winehouse „Back to Black”. Część piosenki wykona po francusku.

Jenifer naciska swój guzik jako pierwsza. Zaraz po niej robi to samo Soprano. Mika bardzo delikatnie naciska swój guzik w ostatniej chwili. Widać, że jest wzruszony. Amy Winehouse była jego przyjaciółką i bardzo mocno przeżył jej śmierć.

Mika: Chcę ci tylko powiedzieć, że śpiewałeś bardzo, bardzo dobrze. I dlatego nacisnąłem guzik.

Jenifer: Słuchając cię pomyślałam o moim przyjacielu Slimanie. Masz w głosie coś podobnego. Oczywiście masz coś jeszcze, bo byłbyś tylko drugim Slimanem. A już jednego mamy. Już po raz piąty jestem jurorem w The Voice i bardzo rzadko słyszałam podobne wykonanie tej piosenki. Gratuluję ci talentu i pięknego głosu. Bardzo chciałabym spędzić z tobą więcej czasu.

Julien: Absolutnie zgadzam się z tym, co powiedział Mika. Bardzo dobrze śpiewasz i czuję się teraz głupio, ponieważ nie odwróciłem mojego fotela.

Soprano: W tym sezonie jesteś osobą, która zrobiła na mnie największe wrażenie. Przechodziłeś z angielskiego na francuski. Tekst francuski był bardzo wzruszający. Uwielbiam twoje wykonanie. U-wiel-biam! To było magiczne.

VALENTIN musi teraz wybrać jednego z trenerów. Wybiera Soprano.

Jako druga wystąpi WHITNEY, 21-letnia studentka prawa. Jej ojciec jest fanem Whitney Houston i dlatego dał to imię córce. WHITNEY często występuje w swojej wiosce, gdzie ma grupę wiernych fanów. Część z nich przyjechała również do studia telewizyjnego. WHITNEY śpiewa piosenkę „Friends” Anne-Marie & Marshmello.

Soprano nie wytrzymuje i szybko naciska guzik. Mika czeka prawie do końca piosenki.

Soprano: To jest Gwiazda! Mika, zastanawiałem się, czemu nie odwracasz fotela.

Mika: Czekałem. (do WHITNEY): Jak masz na imię? Ile masz lat? Skąd przyjechałaś? I w swojej miejscowości grasz z muzykami? Czy śpiewasz sama?

WHITNEY: Na ogół sama śpiewam i gram na instrumentach.

Mika: To co mi się spodobało to fakt, że kiedy śpiewasz, robisz to razem z muzykami. Rozumiesz o czym mówię? Często muzycy są oderwani od wokalisty. Ty instynktownie znalazłaś swoje miejsce i to naprawdę robi wrażenie. Zachowujesz się na scenie tak jak trzeba i w dodatku słuchasz. Masz postawę band-leadera. I to mnie bardzo intryguje. Specjalnie nie odwróciłem fotela przez całą piosenkę, ponieważ nie musiałem cię oglądać. Wiedziałem, że świetnie prezentujesz się na scenie. Bardzo bym chciał mieć cię w mojej ekipie.

Soprano: Jak tylko cię usłyszałem, powiedziałem: To jest Gwiazda. Nacisnąłem guzik i kiedy mój fotel się odwrócił zobaczyłem Gwiazdę! Wiesz, za plecami masz „starych wyjadaczy”, a ty ich tak trzymałaś! (pokazuje zaciśniętą pięść) Mam nadzieję, że będziesz w mojej ekipie i będziemy mogli zaszaleć!

Nikos wprowadza na scenę rodzinę i przyjaciół WHITNEY. „Ona zawsze podróżuje z całą wioską” – żartuje Nikos. – „Czy wybrałaś już trenera? Czy musisz się skonsultować z rodziną?”

WHITNEY nie może pozbierać myśli i chce się naradzić z rodziną. Mika jest zrozpaczony. Soprano go obejmuje i razem czekają na decyzję WHITNEY.

Soprano: Jeśli ona przyjdzie do twojej ekipy, to będę zadowolony.

Mika: Jeśli ona przyjdzie do twojej ekipy, to nie będę bardzo zadowolony. Żartuję!

WHITNEY: Wybór był naprawdę bardzo trudny. Ale jestem fanem Miki od okresu szkoły podstawowej i to jego wybieram!

WHITNEY

JORDAN ma 21 lat. Pracował sześć lat w restauracji z dwiema gwiazdkami Michelin. Rzucił pracę, aby zacząć śpiewać. Uczy się w szkole muzycznej. JORDAN zaśpiewa „Fete de trop” Eddy de Pretto.

Niestety żaden z trenerów nie naciska guzika.

Mika komentuje: Czegoś mu brakuje. Brakowało intensywności emocjonalnej. Soprano też się z nim zgadza.

Julien: To było dobrze zaśpiewane, ale nie poczułem emocji. I nie wiem dlaczego.

Po skończonym występie trenerzy rozmawiają.

Jenifer: Ja chciałabym się wzruszyć.

Mika: Czekasz na kozią skórkę (Mika miał na myśli „gęsią skórkę”, ale zrobił błąd językowy, czym rozśmieszył wszystkich!) Jenifer żyje dla koziej skórki. I jeśli nie dostaje koziej skórki, nie naciska guzika.

Jenifer: Gęsia skórka, a nie kozia skórka.

Mika: Droga kurka. Jenifer jest drogą kurką.

Czwarty kandydat to MAROUEN. Pochodzi z Tunezji i ma 24 lata. Studiuje medycynę. Śpiewa piosenkę Alicia Keys „If I Ain’t Got You”.

Mice podoba się wykonanie, ale to Jenifer jako jedyna naciska guzik. I już nie musi walczyć o tego kandydata!

Kiedy wszystkie fotele się odwracają, Mika woła: Oh, my God! Oh, My God! Bo głos MAROUENa brzmiał jak głos kobiety.

Soprano: Ale teraz żałuję!

Jenifer: Oni są głusi!

Mika do MAROUENa: Skąd ty jesteś? Kim ty jesteś? Myślałem, że jesteś kobietą! Kobietą śpiewającą soul. (pozostali trenerzy zgadzają się z Miką). Czy to ci przeszkadza, kiedy tak się o tobie mówi?

MAROUEN: Nie, nie przeszkadza mi to.

Mika: Ja to mówię jako komplement. Masz głos, który zaciekawia. I sami jesteśmy źli na siebie. Brawo Jenifer!

Czas na kolejnego wykonawcę. To LILY JUNG. LILY śpiewa zawodowo, a rodzaj muzyki, który wykonuje określa jako „muzykę świata”. Zaczynała pracując w biurze architektury, ale nie podobało jej się to, że była zamknięta w czterech ścianach. Ciągnęło ją do podróży: Indie, Mongolia, Tajlandia… I wszędzie fascynowała ją muzyka, która jest „krzykiem serca”. Zaśpiewa tradycyjna pieśń mongolską „Jaran Tsaggan Aduu”.

Trenerzy zastanawiają się w jaki języku jest wykonywana pieśń. Soprano sugeruje, że po chińsku. Ale Mika od razu zaprzecza. Julien zauważa, że to mu przypomina śpiewy bułgarskie. Wszyscy się zgadzają, że jest to piękne wykonanie. Jenifer podejrzewa, że osoba śpiewająca przyjechała z daleka. Prawie jednocześnie cztery fotele odwracają się.

Kiedy dowiadują się, że LILY JUNG przyjechała z Wogezów (wschodnia część Francji), zaczynają żartować, że właśnie ten rodzaj śpiewu był dla nich wskazówką. Oczywiście tak śpiewa się w Wogezach 🙂

Julien: To jest program The Voice. Ty masz głos, który perfekcyjnie kontrolujesz. Nie wiem jak się nazywa ten rodzaj śpiewu. Nacisnąłem guzik również po to, aby zobaczyć, jak wyglądasz.

Jenifer również jest zafascynowana sposobem śpiewania LILY i chce wiedzieć, o czym była ta pieśń. Jest to pieśń opowiadająca o ludobójstwie plemienia Uahad trzysta lat temu. Jenifer jest zaskoczona powagą tematu, ponieważ nie usłyszała bólu w śpiewie. Wręcz przeciwnie, dla niej była to raczej lekkość i radość.

Biedna Jenifer czuje się niezręcznie. Szuka wzrokiem pomocy u Miki, który śmieje się i opuszcza wzrok. W końcu odzywa się mówiąc, że chyba rozumie, o czym mówi Jenifer. Kiedy LILY śpiewa, to jest jak kołysanka. Mika chce szybko zmienić temat rozmowy. Jego bardziej interesuje, jak to się stało, że kobieta z Wogezów śpiewa gardłowym głosem pieśni mongolskie.

LILY przyznaje, że bardzo dużo podróżowała po Azji i pobyt w Mongolii był dla niej bardzo ważny.

Mika: Czyli wcześniej śpiewałaś „normalnie”? I zmieniłaś sposób śpiewania?

LILY: Nie do końca zmieniłam sposób śpiewania. Zawsze pociągała mnie muzyka świata.

Na pytanie Juliena, na jakim instrumencie grała, LILY odpowiada, że to indyjskie harmonium. Julien i Soprano podchodzą do instrumentu. Julien próbuje coś zagrać. „Myślałem, że coś zaśpiewasz do mojego akompaniamentu” – woła do Soprano.

Soprano: Przeniosłaś nas do innego świata. Na ogół ludzie przywożą z wakacji zdjęcia. Ty przywiozłaś stamtąd muzykę, miłość do tamtego kraju. I przyszłaś tutaj, żeby się z nami podzielić.

Mika: Nie boisz się podróży. Z kim dziś udasz się w podróż?

LILY: Dziś wybieram Julien Clerc.

Rozmowa trenerów:

Jenifer: Ale mi wstyd. Nie potrafiłam wybrnąć z sytuacji.

Mika: Tak na mnie popatrzyłaś. (robi ruch głową).

Jenifer: Chłopaki, nie pomogliście mi! Ja brnęłam coraz bardziej. A ty Mika się śmiałeś!

Mika śmiejąc się na cały głos: To była bardzo poważna pieśń, a ty mówisz, że odczułaś radość! Próbowałem cię ratować mówiąc, że wiem co chciałaś powiedzieć!!!!!

Jenifer: Patrzcie, a tamci to dopiero się śmieją (pokazuje na publiczność). Ale jak ona śpiewała, to się wydawało takie lekkie. Wy tak nie czuliście? (udaje, że płacze ze wstydu). Wcale nie czuło sie powagi!

LILY YUNG

CLAIRE jest zawodową perkusistką. Dziś wystąpi grając na wibrafonie. Zaśpiewa piosenkę „Quoi” Jane Birkin.

Jenifer znów jako pierwsza decyduje się odwrócić swój fotel. Julien potrzebuje trochę więcej czasu.

Jenifer po raz pierwszy słyszy piosenkę Jane Birkin w tym programie. Bardzo podoba się jej wykonanie. Oczywiście wszyscy są ciekawi na jakim instrumecie grała CLAIRE.

Julien jest zachwycony tym, że CLAIRE ma wykształcenie klasyczne i uważa, że jej wykonanie piosenki „Quoi” odzwierciedla jej wnętrze. Serge Gainsbourg (nieżyjący już autor piosenki) byłby szczęśliwy słysząc takie wykonanie.

Mika: Ja i Soprano bardzo żałujemy, że nie nacisnęlismy naszych guzików.

Soprano: Muszę się przyznać, że ten instrument mnie intryguje. Czy zechcesz być moim trenerem? (do Miki) Chodź. Przetestujemy to.

Mika bierze dwie pałeczki i drugie dwie daje Soprano. Sam zaczyna grać melodię, którą inni od razu rozpoznają. To melodia z serialu „The Simpsons” ! Soprano też chce zagrać to samo. Niestety nie wychodzi mu to zbyt dobrze 🙂 CLAIRE zaprasza go do swojej szkoły gry na instrumentach perkusyjnych.

Nikos zaprasza na scenę rodzinę CLAIRE. Wszyscy są fanami programu The Voice od jego początków. Soprano chciałby zadać im kilka pytań na temat CLAIRE. „Co czuliście, kiedy pierwszy raz usłyszeliście, jak gra CLAIRE”? CLAIRE postanowiła grać na perkusji w wieku 12 lat. Mając 14 lat wiedziała, że tylko to chce robić. A w wieku 19 lat nauczała już w konserwatorium.

Teraz CLAIRE musi wybrać pomiędzy Jenifer i Julienem. Wybiera Juliena, żartując że Julien i CLAIRE stworzą dobry zespół. Chodzi o grę słów. Jej imię czyta się dokładnie tak samo jak nazwisko Juliena 🙂

CLAIRE schodzi ze sceny, a Mika „uprowadza” Nikosa i każe mu usiąść w jego fotelu.

Mika: Usiądź tutaj. Wiesz co? Ty znasz ten program lepiej niż ktokolwiek. I to ty jesteś tutaj dłużej niż ja. Dziś będziemy pracować razem.

Jenifer: Możesz to robić również z nami. Z każdym po kolei.

Mika: Będziesz tu siedział razem ze mną.

Nikos: Ale to jest wielka odpowiedzialność!

Soprano: Produkcja! To już koniec. Nikos został uprowadzony!!!!!!!

Zaczyna się nagrywanie.

Soprano: Nikos, nie wolno ci tylko jednego: nie możesz mnie zablokować. To wszystko.

Nikos: Nacisnę guzik razem z Miką.

Wszyscy zaczynają się śmiać, ponieważ Nikos zrobił niezręczny błąd w wymowie. W programie używa się słowa „buzzer” jako naciskanie czerwonego guzika. Jednak w języku francuskim istnieje słowo, które wymawia się podobnie, ale które jest odpowiednikiem angielskiego słowa „to fuck”. Mam nadzieję, że zrozumieliście o co chodzi? Mika z radości ucałował Nikosa w rękę 🙂

Mika: Zrobisz to naprawdę! Koncentracja.

Na scenę wchodzi VIRGINIE, która przyjechała z wyspy Mauritius. Jej mąż jest muzykiem i odkrył, że jego żona ma piękny głos. VIRGINIE nigdy nie uczyła się śpiewu. Występuje z zespołem swojego męża. W The Voice zaśpiewa piosenkę Pink „Family Portrait”.

Jenifer odwraca swój fotel. Na ekranie widzimy, że naciska ona guzik z imieniem Miki.

Mika rozmawia z Nikosem: Czy to kobieta, czy mężczyzna? Analizuj barwę głosu. Podoba ci się?

Nikos: Czy ona może wyjść poza swój rejestr? (Mika jest zadowolony z pytania).

Soprano naciska swój guzik.

Nikos: Są w tym emocje, czy nie? (Mika potwierdza).

Mika: To twoja decyzja. Naciskasz guzik? Jeśli chcesz to zrobić, to ja się zgadzam.

Nikos naciska guzik w tym samym momencie co Julien. Piosenka się kończy.

Nikos (zachwycony): To było niezwykłe!

Mika: Niezwykłe? Nikos spójrz na podłogę! (przed fotelem Miki świeci się napis BLOQUE).

Jenifer (udaje zdziwienie): Oh, ale to dziwne! Mika jest zablokowany! B jak banan. L jak looser. O jak… ooooooo. Q jak… (wymowa litery Q jest taka sama jak wymowa słowa „dupa”).

Mika: Czyja (dupa)?

Jenifer: U jak…

Mika (po angielsku): It was you! You bloque me!

Jenifer: E jak…. eeeee, oto moja zemsta!

Trenerzy zaczynają rozmowę z VIRGINIE.

Julien: Na Mauritiusie jest wielu wspaniałych muzyków. Bardzo dobrze zaśpiewałaś te piosenkę Pink. Witamy w The Voice.

Soprano: Ale masz cudowną barwę głosu! I kiedy śpiewasz, dajesz z siebie wszystko. Twój głos był zachrypnięty i to nas wszystkich poruszyło. Przybyłaś z daleka i śpiewałaś tak, aby tam wszyscy byli z ciebie dumni. I dlatego chcę cię w mojej ekipie, żebyś zaszła jeszcze dalej. Do Miki i tak nie możesz iść, bo on jest zablokowany.

Mika: Obaj byliśmy zauroczeni i podjęliśmy razem decyzję. Dużo wcześniej pytałem Nikosa, czy naciśnie guzik. Nikos, to twoja wina, bo mówiłem ci, żebyś nacisnął guzik i Jenifer nie zdążyłaby nas zablokować.

Nikos: Ja nie wiedziałem.To był mój pierwszy raz. Tu mała anegdota (zwraca się do VIRGINIE). Dziś rano w czasie próby robiłem z tobą wywiad. I słyszałem, że masz zachrypnięty głos. Gdyby ktoś mi wtedy powiedział, że będę naciskać guzik dla ciebie, nigdy bym nie uwierzył. Teraz możesz wybierać pomiędzy trzema trenerami.

Jenifer: Czy mogę coś powiedzieć, zanim ona wybierze trenera? Ujęłaś mnie swoim głosem, swoim talentem. Zaśpiewałaś „Family Portrait” (Portret Rodzinny). I mam pytanie: czy masz dzieci? (VIRGINIE potwierdza, że ma trójkę dzieci). Podobała mi się wrażliwość i kruchość w twojej interpretacji. Tylko my dwie możemy to zrozumieć. Ja też jestem mamą. Emanuje z ciebie ciepło i dla ciebie wykorzystałam ten jeden raz, kiedy mogę zablokować jednego trenera. I dlatego mam nadzieję, że przyjdziesz do mojej ekipy i pozostaniesz w niej bardzo długo. Co tylko będzie drażnić moich kolegów. A szczególnie tego (pokazuje na Mikę).

Mika: Nikos, mogliśmy odnieść sukces. Ale jesteśmy zablokowani.

VIRGINIE musi dokonać wyboru. Ona lubi całą czwórkę, ale to jej dzieci zadecydowały o wyborze. „Powiedziały mi: mamo, jeśli ta osoba się odwróci, masz iść do niej. To rozkaz. Masz iść do Soprano”.

VIRGINIE

Jenifer jest zrozpaczona. Mika wybiega i zaczyna tańczyć radośnie na czerwonym napisie BLOQUE.

Jenifer: Zmarnowałam swoją szansę. Czy możemy zacząć jeszcze raz? Straciłam mojego jokera.

Mika (pyta niewinnie): Jen, ile osób możesz jeszcze zablokować?

Jenifer: Zero. Tyle co ty, Mika 🙂

Tak więc, tylko Soprano jeszcze nie wykorzystał swojego guzika do zablokowania innego trenera.

Jako ósmy wystąpi ANTON. 22 lata. Od dziecka gra na gitarze i pianinie. Dziś zaśpiewa piosenkę „Nothing Compares 2 You” Sinead O’Connor.

Jenifer i Julien naciskają swoje guziki prawie równocześnie. Mika jak zwykle odwraca swój fotel w ostatniej chwili.

Julienowi bardzo podobała się interpretacja utworu. Również głos ANTONa z lekkim wibrato na końcu każdej frazy.

Piosenka opowiada o rozstaniu i Jenifer odczuła wszystkie niuanse tej opowieści.

Mika zaczyna swoją wypowiedź od „dobry wieczór”. Julien mu przerywa i stwierdza, że on też chce mówić „dobry wieczór” w sposób w jaki wymawia to Mika. Soprano dorzuca, że to nie tylko „dobry wieczór” ale również sposób, w jaki Mika wypowiada słowo „a więc”. Wreszcie dopuszczają Mike do głosu. Ten chwilę się zastanawia, po czym stwierdza, że to była „pyszna melancholia”. Czym rozbawia Juliena.

Mika: Pyszna melancholia. To jest to, co lubimy. Ponieważ to zabiera nas daleką podróż. Z tego powodu smutne piosenki są tak popularne. Niezależnie czy są w stylu pop czy blues. Szczególnie blues. Blues nie ma rodzaju męskiego ani żeńskiego. Bierzemy melancholię i robimy z niej coś pięknego. I to mnie uwiodło w twoim wykonaniu. Uwiodłeś mnie ta piosenką.

Soprano: W zasadzie cztery fotele powinny być odwrócone. Ale ja byłem głupi. I bardzo żałuję. Od początku mi się podobało i kiedy zobaczyłem, że Mika nacisnął guzik, chciałem zrobić to samo, ale ty już skończyłeś śpiewać. Wyszedłem na głupca. Ale chciałem ci powiedzieć, że zasługujesz na czterech trenerów. Teraz wybieraj.

ANTON wybrał Jenifer.

Po zejściu ANTONa ze sceny trenerzy poprawiają Mikę, który uznał, że słowo „blues” jest rodzaju żeńskiego. Mówi się „ten blues” a nie „ta blues”. „Ta blues” brzmi ja „ta bluza”. To się bardziej kojarzy z pielęgniarkami. A Mika na to: „Ale on wybrał ‚tę bluzę” (wskazuje na Jenifer).

Jenifer: W mojej ekipie mam już wszystkie style muzyczne!

Mika: Tak, W twojej „rodzinie Adamsów”.

Na scenę wchodzi dziewiąty kandydat. PAUL-ALEXIS 19 lat. Śpiewa piosenkę Celine Dion „Je sais pas”.

Niestety żaden fotel się nie odwraca.

Kolejna osoba również zaśpiewa piosenkę Celine Dion „All By Myself”. COCO 26 lat pochodzi z Mołdawii. Na pytanie Nikosa, czy COCO potrafi zaśpiewać tak wysoko jak Celine, COCO odpowiada, że potrafi zaśpiewać jeszcze wyższe nuty.

Jenifer i Soprano naciskają swoje guziki, kiedy COCO bierze wysokie nuty. Mika z przerażoną miną nie może się zdecydować, ale w końcu naciska swój guzik. Zaraz za nim robi to samo Julien. A więc wszyscy się odwrócili.

Mika rozpoczyna rozmowę i słyszy obcy akcent. COCO nie mówi wprost skąd pochodzi. „Przybywam skąd tylko chcecie” – odpowiada.

Jenifer chce wiedzieć, jakie piosenki śpiewa COCO. „Śpiewam wszystko, co wywołuje ciarki”.

Mika: Zobaczyłem film w mojej głowie. Jest dziewczyna, o której wszyscy myślą, że nie może wygrać. Jednak ona jest bardzo zdeterminowana. Robi wszystko i w końcu wygrywa! To był taki film (Mika wybucha śmiechem, a Soprano dołącza do niego). Wszyscy myśleli, że ona nie wygra, ale ona wygrywa i staje się „nieoczekiwaną bohaterką” . I ty też jesteś „nieoczekiwaną bohaterką”.

W międzyczasie do rozmowy wtrąca się Jenifer. COCO zwraca się do Miki: „Mamy ten sam problem. Nie umiemy wysłowić się, aby powiedzieć to, co chcemy” (COCO ma na myśli, że Mika obcokrajowcem, tak jak ona).

COCO: Moim sekretem jest uśmiech. I trzeba przefarbować się na blond.

Soprano do Miki: Ona już jest twoim trenerem. Bierz wszystko. Słuchaj jej porad.

Mika: COCO, ile masz lat?

COCO: Och, nie pyta się o takie rzeczy!

MIKA: W biznesie muzycznym mówi się o wszystkim.

COCO: Mam 26 lat. Wyglądam na tyle?

MIKA: Och. Jesteś młoda. Dobrze. Brakuje mi słów.

COCO: Dobrze zacząłeś. Nieważne. Uśmiechaj się. Jest tylko jedna reguła: uśmiechaj się.

Mika podchodzi i całuje COCO w rękę. „Jesteś wspaniała”. I wracając na swoje miejsce: „Już będę milczeć”.

Soprano: Jesteś wspaniała. Gdzie ty znajdujesz te wysokie nuty? Na początku myśleliśmy, że to trema, ale to jest twoja osobowość. I potem zaczęłaś śpiewać coraz wyżej. Pomyślałem: nie, ona nie da rady zaśpiewać tak wysoko! A ty śpiewasz jeszcze wyżej! Musiałem nacisnąć guzik. Zdziwiłem się, że Mika jeszcze się nie odwrócił. Nacisnąłem guzik i zobaczyłem divę stojącą przede mną. W końcu jestem artystą na poziomie i muszę mieć divę w mojej ekipie.

Julien: Myślę, że jesteś show-woman. Dobrze się przygotowałaś do występu. I zaprezentowałaś nam bardzo osobistą wersję tej piosenki, która jest bardzo trudna. Podobał mi się pierwszy refren. Pomyślałem sobie: ona jest sprytna. Nie pokazuje od razu wszystkiego, co potrafi. Dopiero później, jak się to mówi „spuściłaś psy”. Ciekaw jestem twoich kolejnych występów niezależnie od tego, kogo wybierzesz.

Soprano: A teraz zrób show i dokonaj wyboru. (Mika zaczyna okazywać coraz większe przerażenie).

COCO: Cóż mogę powiedzieć? Lubię dominować.

Jenifer sprytnie wykorzystuje sytuację: Bardzo dobrze. Bo ja też.

COCO: Jesteś Lwem? (Chodzi o znak zodiaku)

Jenifer: Jestem Skorpionem.

COCO: Jestem Panną. (patrząc na Mikę) Nadal nie rozumiesz, o co chodzi?

Mika śmieje się zakłopotany: Nie! (do Jenifer) Ona chyba mnie wybrała.

COCO: TAK!!!!!

Mika podchodzi do COCO, aby ją uścisnąć: Bardzo się cieszę. Jeszcze nie mieliśmy w programie kogoś takiego, jak ty.

COCO karze zejść Mice z jednego schodka, ponieważ jest zbyt wysoki dla niej. Potem wykonuje klika tanecznych kroków i schodzi ze sceny.

Trenerzy zajmują swoje miejsca. Mika nadal jest w szoku.

Soprano: Potrzebujemy, żeby ktoś uporządkował mózg Miki.

Jenifer: Co za osobowość! Ona może robić szalone rzeczy! Ta dziewczyna jest genialna!

Soprano podchodzi do Miki i nim potrząsa: Czy dociera do ciebie, co się stało?

Wreszcie kolejny kandydat może wejść na scenę. Jest to PRISCA. Zaczęła śpiewać w wieku 8 lat w chórze gospel. PRESCA jest wysoka. Mierzy 189 cm i ciągle ją pytano, czemu nie uprawia koszykówki. Miała na tym tle kompleksy. Od kiedy spotkała miłość swojego życia, nie ma już problemów ze swoim ciałem. Między innymi dlatego może dziś śmiało wejść na scenę The Voice i zaśpiewać piosenkę „Blame it on the Boogie” Michaela Jacksona.

Niestety żaden trener nie nacisnął guzika. „Tyle jej brakowało” – pokazuje palcami Soprano. „Mnie brakowało melodyjności” – mówi Julien.

ALEX ADAM wziął udział w programie dwa lata temu. Jednak trema spowodowała, że nie był w stanie dobrze zaśpiewać. Wtedy ALEX ADAM pracował w banku. Udział w The Voice spowodował, że chłopak zaczął naukę w szkole muzycznej. dziś zaśpiewa piosenkę „Un Homme Heureux” William Sheller.

Julien naciska guzik dosłownie w ostatniej chwili. „Jak masz na imię?”

Odpowiadając na pytanie Juliena ALEX jest tak przejęty, że brakuje mu tchu.

Julien: Na początku bardzo oddaliłeś się od oryginalnej wersji Williama Shellera. Wziąłem to za oznakę tremy. I głos ci się łamał pewnie bardziej niż było to potrzebne. Ale ostatecznie twoje wykonanie było bardzo osobiste, pełne emocji. A ja właśnie szukam emocji. Specjalnie czekałem do końca, aby pozwolić ci iść dalej w te emocje.

Tak więc ALEX zasilił ekipę Juliena. To był ostatni talent, który wystąpił w piątym odcinku programu.

A oto podsumowanie ekip po odcinku 5 z 9 marca

MIKAJENIFER
GAGE
GJON’S TEARS
AGATHE
LOUNA
MANO
CLEM
ALBI
HI LEVELZ
HANNAH
WHITNEY
COCO
POUPIE
ISMAIL
SIDOINE
AREZKI
ANA CARLA
ILYCIA
HAZE
LEONA WINTER
SHERLEY
MAKJA
MAROUEN
ANTON
SOPRANOJULIEN
CLEMENT
MAYEUL
VAY
MAXIME
PEARL
GEOFFREY
ADRIAN
GODI
VALENTIN
VIRGINIE
LAUREEN
SHAUN
VIRGINIE
AVA BAYA
ANTSO
GILLES
CAMILLE
LEONARD
CLEMENTINE
LILY YUNG
CLAIRE
ALEX ADAM