Peugeuot Pilot SWATCH

PEUGEUOT 108

PILOT PENS

SWATCH

OPEL

TEMPO ITALIA/ LOTUS FRANCE

PEUGEUOT 108

Mika był ambasadorem samochodowej marki Peugeuot. Nie tylko nakręcił kilka reklam dla małego autka Peugeuot 108 (co przy wzroście Miki 190 cm na pewno jest wyzwaniem), ale również aktywnie uczestniczy w promowaniu marki na corocznych wystawach samochodowych w Paryżu. W reklamach wykorzystano piosenki Miki.


W roku 2012 Mika dał prywatny koncert dla pracowników Peugeuota, na którym zagrał na specjalnie zaprojektowanym fortepianie.

Prywatny koncert dla pracowników Peugeuota 2018 w salonie na Champs-Elysee w Paryżu.

Wystawa samochodowa Mondial Auto 2018. Mika jako ambasador marki.

PILOT PENS

Mika został poproszony przez firmę PILOT do zaprojektowania serii długopisów na stulecie firmy, które przypada na rok 2018. Wraz ze swoją siostrą Yasmine, która jest z zawodu ilustratorką (m.in. projektuje okładki do albumów Miki) zaprojektowali całą gamę kolorów i wzorów.

SWATCH

Mumu

w Roku 2013 Swatch obchodził swoje 30-lecie. Podobnie jak Mika 🙂 Był to dobry pretekst, aby zaprosić Mikę do grona osób, które już wcześniej współpracowały z tym znanym producentem zegarków.  Praca nad projektami trwała prawie rok. Mika i jego siostra Yasmine przygotowali około 12 róznych wzorów. Trzy z nich pod nazwami Kukulakuku , Kukulakuki i Mumu zostały wybrane do sprzedaży. Oba związane tematem masek plemiennych i totemów. Historia stworzona przez Mikę opowiada o zegarku, który w formie pala plemiennego ląduje na nieznanej planecie. Zaskoczenie jej mieszkańców zamienia się w strach przed obcym obiektem. Zaczynają traktować go jak boga i oddają mu cześć. Jednak nowy bóg nie daje im tego, czego oczekiwali. Pal zostaje ścięty, spalony i to co po nim pozostaje, to właśnie zegarek.  

Kukulakuki i Kukulakuku

Paski obu wzorów zegarków pokrywają proste wzory przypominające afrykańskie maski. „Wzory to mieszanka motywów, które możemy znaleźć w Maroku, Tunezji, Afryce czy Oceanii” – mówi Mika. „Maski plemienne to mieszanka wszystkiego. Trudno określić jakieś główne pochodzenie. Ale to nie jest ważne. Ich funkcja jest podobna – mają zaciekawiać i trochę przerażać. taki był zamysł tego projektu. Chcieliśmy stworzyć przedmiot będący lekko mistyczny”.

Ma to swoje odbicie na pięknym opakowaniu limitowanej edycji zegarka Kukulakuki. „To nie jest tylko opakowanie – mówi Mika – to ma być przedmiot, który intryguje”.  Wszystkie opakowania są pięknie zaprojektowane i same w sobie są małymi arcydziełami.

Mika opowiada o zegarku Mumu.
Sesja zdjęciowa do promocji zegarka Mumu.
Mika opowiada o projektowaniu Kukulakuku i Kukulakuki.

OPEL

W połowie roku 2020 Mika rozpoczął współpracę z marką Opel we Włoszech i stał się jej ambasadorem. Opel jest od lat związany z produkcją programu X Factor.

TEMPO ITALIA/ LOTUS FRANCE

Mika wraz ze swoją siostrą Yasmine opracowali szatę graficzną chusteczek higienicznych, które w wersji limitowanej można kupić we Włoszech i we Francji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.