X FACTOR ITALIA 2020

PIERWSZE SPOTKANIE 30/06/2020

30 czerwca 2020 w Rzymie wszyscy członkowie jury spotkali się wieczorem w barze „Pop Up Creations” w Rzymie. Wiemy to z zamieszczonych na Instagramie stories 🙂

KIM SĄ CZŁONKOWIE JURY?

Przedstawię w kilku słowach pozostałą trójkę jurorów. Myślę, że zainteresuje Was z kim Mika będzie współpracował przez kilka najbliższych miesięcy.

W programie radia RTL 102.5 zauważono, że imiona wszystkich jurorów zawierają literę M:

Emma Marrone, Manuelito, Manuel, Mika…. M jak muzyka 🙂

Emma Marrone – W 2003 roku wygrała włoski talent show Superstar Tour. Wraz z dwiema innymi uczestniczkami show założyła zespół Lucky Star. W kolejnych latach Marrone była wokalistką zespołów: M.j.u.r. (2007–2009), Anonimo Soul (2007–2009) i H2O (2009). W 2010 roku po zwycięstwie w programie Amici di Maria De Filippi rozpoczęła solową karierę. W 2015 roku do sprzedaży trafił czwarty album studyjny piosenkarki „Adesso” który uzyskał status podwójnie platynowej płyty. W 2018 roku został wydany kolejny album artystki zatytułowany „Essere qui”, który osiągnął status platynowej płyty. 25 października 2019 roku ukazał się szósty album studyjny piosenkarki zatytułowany „Fortuna”.

 Singiel „ Io sono bella”, napisany specjalnie dla niej przez Vasco Rossi, był przez dwa tygodnie piosenką najczęściej nadawaną w włoskim radiu . W lutym 2020 roku bierze udział, jako super gość pierwszego wieczoru, w 70. festiwalu w Sanremo, aw tym samym miesiącu debiutuje w filmie Najpiękniejsze lata. Jej silna osobowość i niepowtarzalny styl sprawiają, że jest również gwiazdą w sieciach społecznościowych z ponad 4 milionami i 500 tysiącami obserwujących na Instagramie, ponad 3 milionami polubień na Facebooku, ponad 2 milionami i 500 tysiącami obserwujących na Twitterze, 400 miliony wyświetleń na oficjalnym kanale YouTube. Oto słowa, którymi Emma skomentowała swój udział:

„ Zawsze uwielbiałem wyzwania, ponieważ zmuszają mnie do wydobywania ze mnie tego, co najlepsze, a przynajmniej mam taką nadzieję! Mamy „dziwny” okres i nieuchronnie ta edycja X Factor będzie również „inna” niż poprzednie. Mam nadzieję, że muzyka i rozrywka będą bardzo pomocne w przekazywaniu pozytywnego przesłania o odrodzeniu i ponownym uruchomieniu, szczególnie dla wszystkich chłopców i dziewcząt, którzy angażują się w swoje wielkie marzenie. Nie mogę się doczekać, aby podzielić się tą rolą z innymi sędziami, którzy są artystami, których bardzo cenię. Zrobimy co w naszej mocy! Jestem tego pewna!”

Hell Raton , znany również jako Manuel Zappadu, – w studio nazywają go Manuelito – to ważna osobowość na włoskiej scenie rapu dzięki Machete, słynnej ekipie, którą założył wraz z Salmo i Slaitem w 2010 roku, oraz dla wytwórni Machete Empire Records, założonej w 2013 roku , której jest prezesem i dyrektorem kreatywnym. Ponadto w ostatnich miesiącach stworzył Machete Gaming, innowacyjny projekt, który łączy muzykę z grami. Jest także zaangażowany w różne projekty, w tym Machete Aid on Twitch , maraton wsparcia pracowników sektora muzycznego dotkniętych katastrofą zdrowotną COVID-19. Pasja, determinacja i umiejętność rozpoznawania talentów to elementy, które wyróżniają Hell Raton: 

«W obliczu talentu staram się zbadać go we wszystkich aspektach i umiejętnościach, stosując podejście 2.0, aby znaleźć razem najlepszą ścieżkę dla jego kariery. To właśnie chciałbym zrobić tutaj w X Factor. Chcę oddać się służbie nowym talentom, aby pomóc im znaleźć najbardziej odpowiedni wyraz ich osobowości artystycznej, dzięki pracy badawczej, która zawsze odkrywa nowe trendy i technologie ».

Manuel Agnelli – podobnie jak Mika ,wraca do jury, w którym zasiadał przez 3 kolejne sezony, od 2016 do 2018 roku. Lider zespołu Afterhours powraca dzięki swojemu doświadczeniu oraz wyjątkowemu i innowacyjnemu spojrzeniu na muzykę. Roczna przerwa, podczas której wziął udział w koncercie na Forum w Assago z okazji 30-lecia kariery zespołu, z którego powstał film dokumentalny Noi Siamo Afterhours , a następnie w trasie An Evening with Manuel Agnelli . Przez dwa sezony jeździ  z Ossigeno – programem poświęconym muzyce i słowu. W roku 2019 otwiera alternatywne centrum kultury Apre Germi i zostaje jego dyrektorem artystycznym. W tym roku, Manuel powraca do X Factor, aby pokazać swój sposób tworzenia muzyki całkowicie nieszablonowej:

Bardzo podoba mi się projekt, który powstaje wokół tego nowego X Factor. Bardzo stymulujący jest powrót ze świadomością, że zasiejemy nowe ziarno. Znów mam, i jak sądzę, jak nigdy dotąd, możliwość pokazania sposobu tworzenia muzyki bez zdawania się na liczby i wyniki za wszelką cenę. Muzyka jako język, jako wyraz jaźni, jako ludzka i wewnętrzna podróż, jako postawa, jako akt życia, jest o wiele potężniejsza niż sukces. Przekazywanie tej wizji opinii publicznej, w telewizji i w takim kontekście, pozostaje dla mnie ważnym celem. Dla mnie X Factor powraca, ale z zupełnie nową świadomością, to będzie stół otwarty na dyskusję wolny od sztywnych formuł, wolny od uprzedzeń. To jest przestrzeń, która ponownie się otwiera. To okazja, z której wszyscy musimy skorzystać”.

10/06/2020 – radio rtl 102.5

Mika wziął udział w programie radiowym RTL 102.5, gdzie wraz z pozostałą trójką jurorów X Factora rozmawiali o nowej edycji.

Mika nie mógł pojawić się w studio osobiście, więc można było tylko posłuchać jego głosu w połączeniu telefonicznym.

„Muszę przyznać, że program tym razem będzie kompletnie inaczej wyglądał. Dlaczego? Ponieważ wszyscy przechodzimy teraz bardzo trudny okres. I w tym okresie zawirowań decyzja powrotu do udziału w programie telewizyjnym w takim składzie, jest dobrą decyzją. Myślę, że my wszyscy mamy podobną intencję, wrażliwość i chęć dzielenia się z innymi. Uważam, że jest to najważniejsze. Bo jeśli kierowalibyśmy się płytkimi pobudkami, wypływającymi z czegoś w rodzaju rywalizacji, to to nie zadziała. Wszyscy czworo jesteśmy tak samo zmotywowani, tak samo pozytywnie nastawieni. Moje pierwsze wrażenie jest takie, że wszyscy czworo wchodzimy do programu z taką samą motywacją i determinacją”.

10/06/2020 – mika mówi dlaczego weźmie udział w x factor

Mika jest osobą bardzo otwartą. Mówi szczerze to, co myśli. Wczoraj w trakcie rozmowy w studio z prowadzącym spotkanie Alessandro Cattelan powiedział:

„Chcecie wiedzieć, co tak naprawdę ostatecznie przekonało mnie o udziale w programie? Poczekaj, to jest fragment naszej rozmowy przez telefon”. Słyszmy głos pytający: „To co, mój przyjacielu? Wracamy tam razem”?

Alessandro dodaje: „A więc to moja zasługa”.

09/06/2020 – podano nazwiska jurorów

9 czerwca 2020 p godzinie 21:30 Alessandro Cattelan ogłosił oficjalny skład jury kolejnej edycji X Factor 2020. Emma Marone, Manuel Agnelli, Manuelito znany jako Hell Raton i MIKA! Z rozmowy z Miką wynika, że pierwsze nagrania do programu zaczną się w lipcu 2020.

Na oficjalnej stronie X Factora pojawił się taki komentarz od Miki:

« Wracam do X Factora z silną motywacją i misją, która przekonała mnie do przyjęcia tego wyzwania. Moją odpowiedzią na kryzys społeczny, który przyniosły ostatnie wydarzenia, jest uczestnictwo w programie i dzielenie się tym, co umiem robić jako artysta: bawić, sprawiać, by ludzie marzyli. X Factor w tym roku będzie nową, świetną okazją do zbliżenia się, do wspólnych marzeń. I ja odpowiadam na to wezwanie: obecny! »

Poniżej link do strony:

https://xfactor.sky.it/2020/06/9/x-factor-2020-giudici-video/