STAR ACADEMIE 2021

Program rozpocznie się w telewizji kanadyjskiej TVA.

17 i 24 stycznia – poznamy 60 kandydatów z całego obszaru Quebec. Na koniec zostanie jedynie 15 osób, które wezmą udział w kolejnych odcinkach. Przygotowania przez cały tydzień zaowocują emisją na żywo w niedziele (Mika będzie odpowiedzialny za stronę artystyczną) począwszy od 14 lutego 2021.

24/01/2021 – DRUGA CZĘŚĆ ELIMINACJI

17/01/2021 – PIERWSZE ELIMINACJE

03/01/2021 – CO PRZYNIESIE NOWY ROK

24/01/2021 – druga część eliminacji

Kolejne przesłuchania. Z 30 kandydatów wybrano 20 osób, które wystąpią w kolejnych odcinkach. Jednak postanowiono, że spośród 10 kandydatów, którym zabrakło szczęścia widzowie wybiorą dwójkę, która przejdzie dalej. Głosy można oddawać na stronie internetowej Star Academie.

Do ekipy profesorów dołącza Xavier Dolan – reżyser, który zgarnął około 70 nagród za swoje filmy. On będzie dzielił się swoją wiedzą na temat wizerunku artystycznego, będzie również współpracować z Miką w przygotowaniach do niedzielnych programów na żywo.

17/01/2021 – pierwsze eliminacje

Pierwszy odcinek, w którym z 60 kandydatów do kolejnego etapu przejdzie połowa. (Mika nie pracuje przy obu pierwszych odcinkach).

Po obejrzeniu programu jestem bardzo mile zaskoczona kompletnie innym podejściem do tematu w porównaniu z The Voice czy X Factor. To nie są zawody o najlepszy występ. To szkoła, w której wszyscy pracują w grupach, a profesorowie starają się przekazać swoją wiedzę, równocześnie szukając najsilniejszych punktów w młodych – ale jakże dojrzałych już – artystach. Zachęcam Was do obejrzenia tego i kolejnych odcinków.

03/01/2021 – CO PRZYNIESIE NOWY ROK

3 stycznia kanadyjska telewizja TVA wyemitowała program na temat nowości na nadchodzący rok. W pierwszej kolejności rozmawiano o Star Academie. Program był nagrywany dużo wcześniej w grudniu 2020, a więc Mika uczestniczył w rozmowie poprzez internet. Pozostali uczestnicy rozmowy to Patrice Michaud, Lara Fabian, Ariane Moffatt, Gregory Charles.

Skład całej ekipy La Star Academie:

Lara Fabian – dyrektor Akademii, Patrice Michaud – prowadzenie, Jean-Philippe Dion – prowadzenie, Arianne Moffatt – profesorka kreatywności, Gregory Charles – profesor od głosu i muzyki, Mika – dyrektor artystyczny, Anne Dorval, Xavier Dolan, Yannick Nezzet – Seguin i Pepe Munoz – nauczyciele odpowiedzialni za wizerunek artystyczny uczestników.

Oto piękne grupowe zdjęcie wszystkich zaangażowanych w produkcję programu. Ale jak to możliwe, że oni wszyscy zebrali się w jednym miejscu?

No właśnie ze względu na pandemię, ale również z powodu tego, że niektórzy byli całkiem w innym miejscu na świecie, grupowe zdjęcie powstawało po kawałku. Poniżej możecie obejrzeć krótki film, aby zobaczyć w jaki sposób powstawała układanka. Genevieve Charbonneau – autorka zdjęcia – ujawnia kulisy swojej pracy.