Wydane ALBUMY, DVD

ALBUMY AUDIO  ALBUMY AUDIO ALBUMY AUDIO ALBUMY AUDIO

Life in Cartoon Motion – pierwszy album wydany w roku 2007 sprzedał się w ponad 3 milionach egzemplarzyna całym świecie. W Polsce najbardziej znana piosenka „Relax, Take It Easy” pochodzi właśnie z tego albumu. Drugim przebojem najbardziej znanym na całym świecie jest Grace Kelly”. Mika napisał ten utwór pełen złości, że żadna firma nagraniowa nie chciała wydać jego utworów takimi, jakimi je stworzył. Chcieli, aby zmienił styl i śpiewał podobnie, jak artyści którzy się wtedy dobrze sprzedawali. Ale on nie chciał być jak inni. W piosence pyta, czy naprawdę musi dostosować się do innych, aby być zaakceptowanym? Mika nie ugiął się. Był uparty i nadal szukał wydawcy. W końcu Universal Records zdecydowali się podjąć ryzyko. I wtedy Mika stał się gwiazdą światowego formatu.
Teledysk do „Relax (Take It Easy) na oficjalnej stronie MikaSoundsOfficial.
 1. Grace Kelly
 2. Lollipop
 3. My Interpretation
 4. Love Today
 5. Relax (Take it Easy)
 6. Any Other World
 7. Billy Brown
 8. Big Girl (You Are Beautiful)
 9. Stuck In The Middle
 10. Happy Ending


………………………………………………………………………………………………………………

The Boy Who Knew Too Much – drugi album Miki wydany jesienią 2009 roku. Zawiera między innymi przebój „We Are Golden”, w którym zaśpiewał Andrae Crouch Gospel Choir, znany z piosenki Madonny „Like a Prayer”. W refrenie Mika krzyczy: „Nie jesteśmy tym, co wy o nas myślicie. Jesteśmy ze złota!” Jest to związane z przeżyciami Miki jako nastolatka, kiedy był nie akceptowany przez szkolnych kolegów ze względu na swoją inność, sposób ubierania, problemy z językiem angielskim po przeprowadzce z Paryża do Londynu. Wtedy obiecał sobie, że on im jeszcze pokaże, kim naprawdę jest. Na drzwiach swojego pokoju przypiął kartkę z napisem:
„I am not what you think I am. I am made of gold!”
Do piosenki powstał również kontrowersyjny teledysk, w którym Mika tańczy w „swoim” pokoju w samych spodenkach i przebiera się w nieskończone ilości strojów.
Teledysk „We Are Golden” na Youtube na oficjalnej stronie MikaSoundOfficial:
 1. We Are Golden
 2. Blame It On The Girls
 3. Rain
 4. Dr John
 5. I See You
 6. Blue Eyes
 7. Good Gone Girl
 8. Touches You
 9. By The Time
 10. One Foot Boy
 11. Toy Boy
 12. Pick Up Off The Floor

…………………………………………………………………………………………………………….

Songs for Sorrow – Maj 2009 – płyta z czterema piosenkami, których tematem przewodnim jest smutek (sorrow). Specjalne wydanie z piękną książką pełną ilustracji autorów „z całego świata” ukazało się w 8 czerwca 2009. Na CD znalazły się piosenki: „Blue Eyes”,”Lady Jane”, „Lonely Alcoholic” i „Toy Boy”. Wydanie kolekcjonerskie.

.

.

.

………………………………………………………………………………………………………………

The Origin Of Love – trzeci album Miki wydany w październiku 2012 roku. Płytę poprzedził singiel „Celebrate”. Piosenkę Mika napisał wspólnie z Pharrellem Williamsem. Cały album jest hymnem na cześć miłości i zawiera wszelkie odcienie związane z tym uczuciem. jak zwykle teksty bardzo dopracowane i wyszukane, bardzo osobiste, opowiadające o miłości, jaką wtedy przeżywał. 
Tytułowy utwór „The Origin of Love” – dedykowany ukochanej osobie, w której Mika śpiewa „dziękuję Bogu, że mnie odnalazłeś”.
„Overrated” – tortury przeżywane w związku, niepewność uczuć, lęk, rezygnacja, poświęcenie.
„Love You When I’m Drunk” – piosenka-żart napisana, żeby się „zemścić” na ukochanej osobie za to, że może być zazdrosna tylko dlatego, że śnił o kimś innym.  „Czy to co myślimy jest ważniejsze od tego co robimy?” Jednak utwór tak bardzo spodobał się Mice, że postanowił umieścić go na płycie.

Teledysk „Underwater” na Youtube na oficjalnej stronie MikaSoundOfficial:

 1. Origin of Love
 2. Lola
 3. Stardust
 4. Make You Happy
 5. Underwater
 6. Overrated
 7. Kids
 8. Love You When I’m Drunk
 9. Step With Me
 10. Popular Song
 11. Emily
 12. Heroes
 13. Celebrate
 14. Make You Happy (Miami Edit)


………………………………………………………………………………………………………………

No Place In Heaven – czwarty album Miki wydany w roku 2015.
Płycie towarzyszą teledyski do piosenek: „Last Party”, „Good Guy”, „Talk About You”,
„Staring At The Sun”. 
Album jest bardzo różnorodny i pokazuje talent Miki nie tylko w pisaniu świetnych tekstów, ale również jego możliwości wokalne. Co akurat nie powinno dziwić tych, którzy wiedzą, że Mika zaczynał występować na scenie w wieku 11 lat w repertuarze operowym.
Piosenki mówią o wielu trudnych tematach jak:
o ranieniu się nawzajem słowami („Hurts”);
o rozważaniach duchowych osób homoseksualnych,
nieakceptowanych przez kościół ( „No Place In Heaven”);
o rodzicach rozczarowanych wiadomością, że ich dziecko jest inne i nie będzie mieć żony,
dzieci i „normalnego” domu („All She Wants”).

Teledysk „Hurts” na Youtube na oficjalnej stronie MikaSoundOfficial:

 1. Talk About You
 2. All She Wants
 3. Good Guys
 4. Oh Girl, You’re a Devil
 5. No Place in Heaven
 6. Staring at the Sun
 7. Hurts
 8. Good Wife
 9. Rio
 10. Ordinary Man

………………………………………………………………………………………………………………

DVD DVD DVD DVD DVD DVD DVD 

2007 – Live in Cartoon Motion – zapis koncertu w Paryskiej Olimpii z dnia 30 czerwca 2007.

Zawiera:

1. Relax (Take It Easy), 2. Big Girl (You Are Beautiful), 3. My Interpretation, 4. Billy Brown, 5. Any Other World, 6. Stuck In The Middle, 7. Ring Ring, 8. Sweet Dreams (Are Made Of This), 9. Holy Johnny, 10. Happy Ending, 11. I Want You Back, 12. Love Today, 13. Grace Kelly, 14. Lollipop,

Bonus video z piosenkami: 1. Grace Kelly, 2. Love Today, 3. Big Girl (You Are Beautiful), 4. Relax (Take It Easy) (French Version), 5. Happy Ending, –

Live And Acoustic:, 2. Everybody’s Talkin’, 3. Love Today, –

Reportaż – A Long Way From Home

.

2008 – Live Parce de Princes Paris – zapis koncertu z 4 lipca 2008 specjalnie zaprojektowanego przez Mikę, jego siostrę Yasmine i artystów z wielu krajów Europy. Występ odbył się na stadionie Parc des Princes w Paryżu. Na płycie można również obejrzeć zapis organizacji koncertu, budowy scenografii itd.

Zawiera:

1. Intro 2. Relax 3. Big Girls You Are Beautiful 4. My Interpretation 5. Billy Brown 6. Holy Johnny 7. Any Other World 8. Ring Ring 9. Stuck In The Middle 10. Rain 11. Just Can’t Get Enough  12. Happy Ending 13. Love Today 14. Grace Kelly 15. Animal Play 16. Lollipop  17. Grace Kelly – Acoustic Version 18. Relax (Rave) 

Bonusy:
Reportaż – Making of the Parc Des Princes show. 

Bonus Video:
* Lollipop – Video
* Grace Kelly – Live from Jools Holland’s Hootenanny 2007.

.

2016 – Mika love Paris – zapis koncertu z maja 2016 roku w AccorHotels Arena Bercy w Paryżu. Specjalne wydarzenie, którego źródłem było uczczenie ofiar zamachów terrorystycznych w Paryżu w roku 2015.

Zawiera:

1: Le Cheval, 2: Big Girl (You Are Beautiful,) 3: Talk About You, 4: Grace Kelly, 5: Rain 6: Boum Boum Boum, 7: Les Baisers Perdus, 8: Good Guys, 9: Origin Of Love, 10: Relax, Take It Easy, 11: Staring At The Sun, 12: Underwater, 13: Lollipop, 14: Happy Ending, 15: Elle Me Dit, 16: We Are Golden, 17: Last Party, 18: J’Ai Deux Amours, 19: Love Today Track 20: Good Wife (BONUS) Track 21: Stardust (BONUS)

.

.

.

.

2016 – Sinfonia POP  – Mika wykonał swoje największe hity z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej dyrygowanej przez uznanego kanadyjskiego kompozytora i dyrygenta Simona Leclerc. Ten wyjątkowy występ był niejako odtworzeniem serii 3 koncertów jakie Mika zagrał z Leclerkiem w Montrealu. Występ na „Sinfonia Pop” został sfilmowany w eleganckim XIX-wiecznym Teatro Sociale we włoskim Como. Zawiera:

1. Overture, 2. Underwater, 3. Boum Boum Boum, 4. Rain, 5. Last Party, 6. Overrated, 7. Any Other World, 8. Love You When I’m Drunk, 9. Ordinary Man, 10. Heroes, 11. Toy Boy, 12. Grace Kelly, 13. Over My Shoulder, 14. Good Guys, 15. Make You Happy, 16. Happy Ending, 17. Origin Of Love, 18. Relax, Take It Easy, 19. Elle Me Dit, 20. Love Today, 21. Stardust

Bonus: Wywiad z Miką i z Simonem Leclerc’iem.

.

4/10/2019 – My Name Is Michael Holbrook

Długo oczekiwany piąty album ukazuje się w październiku 2019. Mika przyznaje, że praca nad albumem zajęła mu prawie dwa lata między innymi z powodu rozczarowania biznesem muzycznym. Mało brakowało, a album w ogóle by nie powstał. Mika przechodził okres wypalenia i nie bardzo wiedział o czym pisać. Dopiero kiedy postanowił poznać korzenie swojej rodziny ze strony ojca, coś się zmieniło. Mika pojechał do miejscowości Savannah w stanie Georgia skąd pochodzi ród Penniman. Tam, na cmentarzu Bonawentury, zobaczył na nagrobkach imiona Michael, Holbrook, William Penniman. W rodzinie jego ojca jest zwyczaj, że pierwszy syn nosi imię swojego ojca. Oficjalne nazwisko Miki to Michael Holbrook Penniman Junior. Czyli jest tak samo, jak jego ojca. Jednak tuż po urodzeniu, mam Miki postanowiła, że nie będzie na syna mówić Michael, ale Mica. I tak był przez całe życie Miki. Zresztą on sam bardzo nie lubił, kiedy nazywano go Michael. Teraz to się zmieniło. Wyjazd do Savannah zmienił Mikę. Poznał historię swojej rodziny, o której nigdy wcześniej nie wiedział. To spowodowało w nim odblokowanie artystyczne. Po powrocie z Savannah powstały pierwsze słowa do pierwszej piosenki na nowy album: „My name is Michael, I was born in 1983″… „Tiny Love”.

 1. Tiny Love
 2. Ice Cream
 3. Dear Jealousy
 4. Paloma
 5. Sanremo
 6. Tomorrow
 7. Ready to Call It Love (duet z Jack Savoretti)
 8. Cry
 9. PlatformBallerinas
 10. I went to hell last night
 11. Blue
 12. Stay High
 13. Tiny Love Reprise

.

………………………………………………………………………………………………………………………

31/01/2020 MIKA LIVE FROM BROOKLYN STEEL – nagranie z koncertu, który odbył się 13 września 2019 roku w Nowym Jorku w sali Brooklyn Steel. Koncert był również filmowany. Na razie nie wiemy, czy ukaże się również wersja DVD. Na YouTube na kanale Miki można obejrzeć kilka filmów z tego koncertu.

 1. Ice Cream
 2. Dear Jealousy
 3. Relax (Take It Easy)
 4. Origin of Love
 5. Big Girl
 6. Tiny Love
 7. Blue
 8. Underwater
 9. Lollipop
 10. Polupar Song
 11. Interlude
 12. Tomorrow
 13. Happy Ending
 14. Love Today
 15. We Are Golden
 16. Grace Kelly

……………………………………………………………………………………………………

Data wydania: 19/02/2021. Koncert nagrany w Opera Royal de Versailles w grudniu 2020.

 1. Grace Kelly
 2. Toy Boy
 3. Over My Shoulder
 4. Ice Cream
 5. Without Her
 6. Last Party
 7. Origin of Love
 8. Underwater
 9. Lollipop
 10. Good Guys
 11. Elle Me Dit
 12. Les Baisers Perdus
 13. Tomorrow
 14. Love Today
 15. Relax, take It Easy
 16. Happy Ending

…………………………………………………………………………………………………………….

03/02/2023 – muzyka do filmu „Zodi et Tehu, freres du desert” dostępna jest na wszystkich platformach muzycznych.

 1. The Beginning
 2. Early in the Morning
 3. Tehu’s Theme
 4. The Butterfly and the Miracle
 5. Two Hearts Beat Together
 6. A New Friend, A New Home
 7. Two Friends with a Plan
 8. Facing the Storm
 9. Calm After the Storm
 10. Issouf Saves Zodi
 11. Salt Sea
 12. Danger on the Road
 13. Tehu’s Return Home to the Village
 14. The Boy and The Camel in the Night
 15. Feels Like Fire – Orchestral Version
 16. Farewell Tehu
 17. Final Race
 18. Feels Like Fire
 19. No Time to Leave

…………………………………………………………………………………………………………………………………………