MIKAPOLY GAME

LES CARTES EN FRANCAIS

CARDS IN ENGLISH

LE CARTE IN ITALIANO

KARTY W WERSJI POLSKIEJ

GRAMY W MIKAPOLY NA INSTAGRAMIE

Mam dla Was niespodziankę. Opracowałam prostą grę planszową Revelation Tour Mikapoly.

Jest to efekt naszych cotygodniowych Insta Live z Mika Fan Club 🙂

Tak więc możemy jeszcze raz przeżyć wszystkie koncerty od Londynu z 10 listopada 2019 do Walentynek w Strasburgu 14 lutego 2020.

Wystarczy wydrukować wszystkie elementy, odpowiednio połączyć i już można grać!

Zabawa polega na przejściu całej trasy rzucając kostką i zbierając punkty. Po drodze możemy trafić na niespodzianki:

Jeśli twój pionek stanie na polu z koncertem, na którym fani zorganizowali „fan action”, masz prawo wziąć niebieską kartę z 10 punktami.

Na polu „Queueing” – tracisz kolejkę w rzucie kostką.

Na polu „Merchandising Shop” możesz „kupić” gadżet reklamowy losując jedną kartę.

Również możesz trafić na sklep SWATCH, gdzie został ostatni egzemplarz zegarka Kukukaluki! Czy Ty na niego trafisz?

Na polu „PROMISELAND” na pewno spotka Cię coś miłego. Wylosuj kartę.

Ale „Not Happy Ending” nie brzmi obiecująco. Ale musisz wziąć jedną kartę.

Celem zabawy nie jest jak najszybsze dotarcie do Strasburga, ale zebranie jak największej liczby punktów. Gra kończy się, kiedy wszyscy uczestnicy dotrą do Strasburga. Wtedy możemy policzyć nasze punkty.

Tutaj jest prosta instrukcja jak przygotować planszę i karty do gry.

A tutaj szybka instrukcja jak grać i na co zwracać uwagę.

Elementy do drukowania w formacie PDF. Proponuję wybrać na drukarce opcję 100% wielkości obrazu.

Plansza strona 1 i 2. Wydrukować każdą stronę oddzielnie. Przyciąć marginesy aby obie strony się stykały, po czym skleić je (taśmą klejącą lub paskiem papieru).

Okładki. Wydrukować każdą stronę oddzielnie. Okładki nie są niezbędne do gry, ale plansza jest sztywniejsza i ładniejsza, kiedy sklei się dwie warstwy papieru (lub kartonu). Też trzeba przyciąć krawędzie na łączeniu, żeby wymiary były takie same jak planszy.

CARDS IN ENGLISH TO PRINT!!!!!

Karty. Wydrukować dwustronnie najlepiej na kolorowym papierze – kolory takie same jak odpowiednie pola na planszy: niebieski, zielony, czerwony, fioletowy oraz żółty.

Na razie karty w wersji angielskiej, a trochę niżej po francusku.. Postaram się zrobić jeszcze wersję polską i włoską. Ale dajcie mi trochę czasu.

Zapraszam do ściągnięcia plików i do zabawy.

Napiszcie, proszę komentarze, co Wam się podobało, a co byście zmienili 🙂

Bawcie się dobrze!

……………………………………………………………………………

LES CARTES EN FRANCAIS

Regardez les deux video au dessus.

A imprimer: les deux pages pour la planche de jeu. Il faut couper la petite marge blanche cote couleur verte pour que les deux pages se touchent correctement. On les rassemble avec une bande autocollante ou avec une bande de papier avec de la colle.

Les deux photos pour la couverture – pas necessaire pour jouer, mais la planche devient plus rigide si on colle les photos deriere. Il faut aussi couper une partie de marges.

Les cartes de jeu en francais. A imprimer recto-verso.

Amusez-vous bien!

………………………………………………………………………………………….

KARTY W WERSJI POLSKIEJ!!!!!

No to pora na karty w wersji polskiej.

Tak jak pisałam powyżej, do wydrukowania dwustronnie – najlepiej na papierze w kolorach odpowiadających kolorom pól na planszy. Czyli – zielony, czerwony, niebieski, fioletowy i żółty. Wydruk na białym papierze nie jest przeszkodą. Na odwrocie każdej karty mamy nazwę pola, którego dotyczą. Wystarczy je odpowiednio posegregować przed rozpoczęciem gry.

Plansza jest jednakowa dla wszystkich języków, ale wklejam jeszcze raz tutaj: dwie strony gry i dwie strony okładki do przyklejenia po odwrotnej stronie planszy – nie jest to niezbędne, aby móc grać 🙂

………………………………………………………………………………………….

LE CARTE IN ITALIANO

Le carte in italiano sono pronte. Devi stamparli fronte-retro e ritagliarli. Il tabellone del gioco è lo stesso in tutte le lingue. Devi stamparli e incollarli insieme (guarda il video).

Divertiti!

………………………………………………………………………………….

GRAMY W MIKAPOLY NA INSTAGRAMIE

Mamy za sobą już dwie sesje Insta Live, gdzie zdalnie graliśmy w MIKAPOLY 🙂

Sesje są po francusku (najwięcej chętnych do gry) i po angielsku. Wygrywający dostaje nagrodę: mini foto album ze zdjęciami Miki. Może za jakiś czas urządzimy turniej zwycięzców? 🙂

Ponieważ moje konto na Instagramie zostało zablokowane, niestety nie będzie można już obejrzeć poprzednich sesji z MIKAPOLY 😦

W czasie mojego wyjazdu do Paryża na koncerty sympfoniczne Miki w Philharmonie de Paris, udało mi się przekazać mu egzemplarz MIKAPOLY zrobiony specjalnie dla niego. Czarną torebkę z grą widać na Insta Story, które Mika opublikował 23 października 2021.