EUROVISION 2022

EUROVISION BLOG

Organizatorzy konkursu otworzyli blog w języku angielskim, w którym na bieżąco komentują to, co się aktualnie dzieje w Turynie.

https://eurovision.tv/live-blog-2022

WSPOMNIENIA PO KONKURSIE

Mały smaczek już po konkursie.

Tak wyglądał występ Miki od kuchni. Jak wielkie czerwone serce znalazło się na scenie?

Jak wysoko Mika uniósł się nas magiczny fortepian?

Możecie to zobaczyć tutaj:

14/05/2022 – WIELKI FINAŁ

Och, tyle emocji było w czasie finałowego koncertu!!! Rozpoczął się od piosenki Johna Lennona „Give Peace a Chance” wykonanego na zewnątrz z tłumem muzyków i artystów, po czym kamery przeniosły nas do hali Pala Olimpico, gdzie publicznością dyrygowali Ale i Mika. Zaraz potem na scenie pojawiła się Laura Pausini, która wykorzystując 5 kolorów zaprezentowała swoje największe przeboje. Po wejściu wszystkich uczestników z flagami rozpoczął się finał konkursu. Poniżej link do całego programu.

Całość była świetnie poprowadzona przez trójkę prezenterów, których już zdążyliśmy poznać.

Szczególnie dwa żółte wilki upodobały sobie Mikę 🙂

My z równą niecierpliwością czekaliśmy na ogłoszenie wyników i na występ Miki.

No i mamy to!!!!! Zaczęło się ostro od Love Today. Przy tej piosence nikt nie usiedzi na miejscu. Mika oczywiście musiał wejść na fortepian. I to jaki fortepian!!!! To chyba jest ten MAGIC PIANO, który będzie wykorzystany w trasie koncertowej we Włoszech we wrześniu 2022.

Następnie był fragment Grace Kelly w wersji „GraceKelly challenge” czyli poszczególne harmonie dochodziły jedna po drugiej. Tym razem Mika przeszedł na frontową scenę, gdzie stało jego sławne kolorowe pianino. Ale Mika wrócił do swojego Magicznego fortepianu i to na nim wykonał swoją nową piosenkę Yo-Yo. I wtedy fortepian pokazał swoją magię. Mika uniósł się kilka metrów w górę!!!! Kiedy znów znalazł się na dole, na scenę wkroczyli tancerze ubrani w czerwone peleryny i zaczęła się piosenka Happy Ending. Mika wskoczył na kolorowe pianino i zaczął machać białą chorągiewką z czerwonym sercem na środku. A za nim pojawiło się potężne nadmuchane serce, które przypomniało nam trasę koncertową Revelation Tour. Cała sala otrzymała takie same chorągiewki i widownia zamieniła się w ocean serc.

A na koniec mieliśmy tak charakterystyczny dla Eurovision roller coaster z głosowaniem. Do końca sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Kto wygra reprezentant Wielkiej Brytanii Sam Ryder czy ukraiński zespół Kalush Orchestra? Zadecydowało głosowanie publiczności.

Zwyciężyła Ukraina!

Ale myślę, że warto posłuchać raz jeszcze obu wykonwców.

Zaraz po koncercie Mika zamieścił dwa wpisy na Instagramie: zdjęcia ze swojego medley oraz bieżący komentarz o Eurovision 2022.

Teraz wreszcie może trochę odpocząć zanim ruszy w podróż do Afryki, aby nagrywać dźwięki, które wykorzysta w muzyce do filmu.

13/05/2022 – przygotowania do finału

13 maja 2022 miała miejsce konferencja prasowa z udziałem prowadzących.

Wszyscy bardzo zmęczeni wielodniowymi próbami, ale dobre humory ich nie opuszczają.

Oto link:

https://www.raiplay.it/video/2022/05/ESC2022-Question-Time-Hosts—13052022-8dddbbd7-c297-4523-8d04-a0ff6665f812.html

12/05/2022 – DRUGI półfinał – rezultaty głosowania

Oto wyniki głosowania. Kolejne 10 państw, które przechodzą do finału. Wśród nich jest POLSKA!!!!!

Muszę dodać ten krótki film z nagrania, które odbyło się po południu, w którym ogłoszono wyniki głosowania jurorów ze wszystkich krajów. Bo to Mika ogłosił, że Polska przechodzi do finału. W wieczornym koncercie do wyników jurorów dodano głosowania publiczności, więc ostateczny rezultat trochę się zmienił. Ale Polska nadal była na liście 10 krajów przechodzących do finału. W programie na żywo Polskę ogłosiła Laura.

Piękny duet Mika i Laura Pausini.

A cały program można obejrzeć tutaj:

Oto pełna lista 25 finalistów.

12/05/2022 – DRUGI PÓŁFINAŁ

Dziś drugi półfinał konkursu. Czas na Polskę. Czy Krystian Ochman przejdzie do finału? Myślę, że tak.

Dziś również zobaczymy Mikę i Laurę Pausini w duecie. Razem zaśpiewają dwie piosenki (covers). Widziałam filmiki z prób i zapowiada się piękny występ!

Wczoraj na cotygodniowym Insta Live Mika Fan Clubu miałam okazję porozmawiać z Deb (administratorką i szefową Fan Clubu) na temat Eurowizji. Możecie obejrzeć i zostawić swój komentarz 🙂 I w ogóle zapraszam po raz kolejny na mikafanclub.com , gdzie znajdziecie dosłownie wszystko na temat Miki.

Nina (Mikagigs) jest w Turynie i mogła oglądać próby dzisiejszego show. Oto jak prezentowali się Mika i Laura Pausini.

Sting

Patty Smith

10/05/2022 – pierwszy półfinał – rezultaty głosowania

Oto wyniki głosowania. 10 państw, które przechodzą do finału.

A tu fragmenty piosenek, które usłyszymy w finale.

I jeszcze kilka wpisów: Mika i Ale Cattelan.

10/05/2022 – pierwszy półfinał

Dziś pierwszy półfinał. Wystąpi 17 krajów i spośród nich jurorzy wybiorą 10 uczestników, którzy wystąpią w sobotnim finale.

Wielu fanów jest w Turynie i uczestniczy w ostatnich próbach oraz popołudniowym występie, który nie jest transmitowany.

Tutaj możemy obejrzeć cały show:

Mika wyglądał na wyluzowanego 🙂

Pojawiła się też cała seria stories. Zebrałam małą kompilację, abyście mogli zobaczyć jak wyglądały przygotowania i sama hala, w której odbywa się konkurs. To naprawdę robi wrażenie.

Kilka zdjęć specjalnie dla Was.

09/05/2022 – PRESS CONFERENCE

Dziś odbyła się konferencja prasowa z udziałem trójki prowadzących.

Całość można obejrzeć tutaj:

06/05/2022 – KRYSTIAN OCHMAN – PRÓBA SCENICZNA

ZWIASTUN PROGRAMU W RAIUNO

INSTAGRAM 06/05/2022

Laura Pausini zamieściła story z prób 5 maja.

03/05/2022 – KRYSTIAN OCHMAN – PIERWSZA PRÓBA

Trwają próby poszczególnych wykonawców. Krystian Ochman reprezentujący Polskę. Trzymamy kciuki!!!!!

@eurovision

Let the water carry me away 🌊 ⚡️ @OCHMAN first rehearsal had amazing lightning and water effects 🇵🇱 #EurovisionTikTok #Eurovision2022 #Eurovision

♬ original sound – Eurovision

PLAN PROGRAMU OD 10 MAJA DO 14 MAJA 2022

Wszystkie akty otwierające i interwałowe trzech spektakli

10 maja – pierwszy półfinał

Akt otwierający

Akt otwierający pierwszy półfinał Konkursu Piosenki Eurowizji 2022 rozpocznie się od przeglądu wynalazców, w hołdzie włoskiemu geniuszowi i uniwersalnemu geniuszowi. Będzie nawiązanie do Geppetta, ojca Pinokia, który ożywił kawałek drewna, oraz Leonarda da Vinci, wszechstronnego artysty i wynalazcy, który już w renesansie proponował budowę maszyn latających.

Akt interwałowy – Taniec piękna i Diodato

Gośćmi I półfinału będą Dardust i Diodato.
Dardust wraz z Bennym Benassi, Sophie and the Giants i Sylvią Catastą poprowadzi nas w podróż po włoskiej muzyce tanecznej, od lat 70. do dziś, przekształcając PalaOlimpico w wielki klub.

Następnie Diodato wykona swoją piosenkę „Fai rumore”, z którą wygrał 70. Festiwal w Sanremo i miał reprezentować Włochy na odwołanej z powodu Covid-19 Eurowizji 2020. „Fai Rumore” stało się jednym z hymnów wiosny 2020 roku; w maju 2020 roku, podczas Europe Shine a Light, Diodato wykonał piosenkę w całkowicie pustej Arenie di Verona.

12 maja – drugi półfinał

Akt otwierający – The Italian Way

Drugi półfinał otworzy Alessandro Cattelan, który wprowadzi nas w sztukę przetrwania, uniwersalne know-how, które nasi rodacy rozwinęli w wyjątkowy i szczególny sposób. Droga włoska zostanie zaprezentowana widzom poprzez podróż, która zakończy się na scenie PalaOlimpico choreografią, która zaskoczy wszystkich.

Akt interwałowy – Włoskie gesty, Laura Pausini i Mika, Il Volo

Włoskie gesty będą dla europejskiej publiczności lekcją języka włoskiego poprzez samouczek inspirowany niektórymi popularnymi grami wideo. Inspiracją do przedstawienia jest włoski artysta, projektant i wynalazca Bruno Munari, który w 1958 roku, właśnie w Turynie, opublikował swój „Supplemento al dizionario italiano”, tom pokazujący, jak Włosi wyrażają się za pomocą gestów.

Laura Pausini i Mika wystąpią razem w prestiżowym duecie. Świat Laury Pausini i świat Miki połączą się na scenie PalaOlimpico jak dwie planety krążące wokół siebie w nowej harmonii.

Następnie Il Volo wykona „Grande amore”, dzięki któremu wygrali Festiwal Sanremo 2015 i zajęli drugie miejsce na Konkursie Piosenki Eurowizji w Wiedniu.

14 maja – Wielki Finał

Akt otwierający – Dźwięk pokoju (The sound of Peace),

Laura Pausini, Alessandro Cattelan, Mika

Akt otwierający Wielki Finał, zatytułowany The Sound of Peace, pokaże siłę muzyki w wywoływaniu pokoju, muzycy Rockin’ 1000, najpierw na ulicach Turynu, a następnie na scenie w Pala Olimpico, przemienią swoje ciała w gigantyczną płytę rezonansową do wykonania hymnu dla pokoju „Imagine” Johna Lennona i Yoko Ono. Wreszcie na scenie Laura Pausini, Alessandro Cattelan i Mika dołączą do europejskiej i australijskiej publiczności w modlitwie o pokój.

Akt interwałowy – Laura Pausini, Maneskin, Mika, Gigliola Cinquetti


Laura Pausini zaprezentuje podróż przez muzykę we wspaniałym show, które rozpocznie się od swojego debiutu na festiwalu w Sanremo po najnowszy singiel „Scatola”, śpiewany w pięciu językach. Spektakl zostanie wzmocniony pełnym potencjałem majestatycznej sceny PalaOlimpico. Laurę otaczać będzie zespół i chórzyści pod przewodnictwem Paolo Carta oraz tancerze i performerzy pod dyrekcją choreografa Laccio.

Jedną z tradycji Konkursu Piosenki Eurowizji jest to, że wśród gwiazd znajdują się zwycięzcy poprzednich edycji. Måneskin potwierdzi tę tradycję, wykonując na scenie „Zitti e buoni”.

Mika zaprezentuje wyjątkowy występ, zabierając publiczność w podróż, która zachwyci widzów zarówno przed ekranami telewizorów jak i na Arenie. Podczas występu Mika skoncentruje się na swoich światowych hitach, a także na światowej premierze jego nowego singla. Przedstawienie będzie pełne niespodzianek.

Gigliola Cinquetti w 1964 roku pomogła Włochom wygrać swój pierwszy Konkurs Piosenki Eurowizji dzięki „Non ho l’età”. W 1974 powróciła na Konkurs Piosenki Eurowizji w Brighton z piosenką „Sì”, zajmując drugie miejsce za ABBĄ. W 1991 roku wraz z Toto Cutugno prowadziła Konkurs Piosenki Eurowizji. W Turynie po raz kolejny zaprezentuje swój pierwszy hit przed publicznością Eurowizji.