X FACTOR ITALIA 2021

Pierwszy odcinek – 16 września 2021!

Przesłuchania: 16-23-30 października

Bootcamp: 7-14 paździrnika

Home visit : 21 października

Live: 28 października – 9 grudnia 2021

Oficjalna strona X Factor, gdzie możecie obejrzeć obszerne fragmenty wszystkich odcinków:

https://xfactor.sky.it/puntate/puntata-13

09/12/2021 – FINAŁ

Przygotowania do występu finałowego. Każdy z jurorów zachował jednego uczestnika.

A oto oni: Bengala Fire (Manuel), Gianmaria (Emma), Baltimora (Manuelito), Fellow (Mika).

Wiemy już, że odcinek będzie się składać z trzech części. W pierwszej artyści zaśpiewają duety ze swymi jurorami. Mika i Fellow zaśpiewają „Underwater”. Po ogłoszeniu wyników artysta z najmniejszą ilością głosów odpada.

W drugiej części uczestnicy zaśpiewają The Best Off – składankę swoich trzech najlepszych piosenek z całego programu. Po ogłoszeniu wyników artysta z najmniejszą ilością głosów odpada.

Ostatnia część to „inediti” czyli ich własne utwory, które też już słyszeliśmy w programie. Tym razem wynik głosowania wskaże nam zwycięzcę programu.

Pierwszą część programu – duety – otworzyli Mika i Fellow z piosenką „Underwater”.

Potem ogłoszono wyniki głosowania. Najmniej głosów otrzymał Fellow.

W drugiej części trójka uczestników przedstawiła składanki Best Of. Tym razem najmniej głosów otrzymał jedyny zespół finału Bengala Fire.

W grze pozostali więc Baltimora oraz Gianmaria. W ostatniej części każdy z nich zaśpiewał swoją piosenkę zaprezentowaną w przesłuchaniach do programu.

Długo czekaliśmy w napięciu na ogłoszenie zwycięscy.

X Factor 2021 wygrał BALTIMORA!!!!

02/12/2021 – PÓŁFINAŁ

Uczestnicy półfinału to:

Bengala Fire (Manuel)

Gianmaria (Emma)

Erio (Manuel)

Baltimora (Manuelito)

Fellow (Mika)

Fellow zaśpiewał z Benjamin Clementine „I Won’t Complain” . Jak Mika powiedział mu później: wystarczy popatrzyć na oczy Benjamina, żebym nie miał żadnych wątpliwości, że to był świetny wybór. Dodał też, że Fellow emanuje miłością do muzyki i nie da się tego nie zauważyć.

Więcej występów obejrzycie na oficjalnej stronie X Factor.

https://xfactor.sky.it/puntate/puntata-12

Wynikiem głosowania widzów na scenie pozostali Baltimora i Erio, którzy otrzymali najmniej głosów. Teraz jurorzy musieli zdecydować, który z nich opuści program. Oczywiście Manuel i Manuelito wyeliminowali konkurentów. Emma bez zbędnych komentarzy wyeliminowała Erio. Mika długo oceniał obu artystów, po czy zdecydował, że to Erio opuści program. Oto w przybliżeniu jego uzasadnienie:

„Jesteśmy w sytuacji w bardzo trudnej, bo mamy dwa profile zupełnie różne, ale oba są świetne.

Myślę, że to bardzo rzadki przypadek, kiedy u drzwi finału w wyniku głosowania spotykamy dwie tak różne osoby.

Z jednej strony Erio jesteś osobą, która podjęła decyzję, aby wejść na dużą scenę, czego starałeś się kiedyś uniknąć, ponieważ myślałeś, że to nie jest twoje miejsce. Ale nie zapominajmy, że teraz jesteś w półfinale. Zobacz, co może się stać, gdy pozwolisz sobie na większą otwartość.

Z drugiej strony mamy Baltimora, który jest w trochę podobnej sytuacji. Jest producentem i razem z tymi wszystkimi młodymi artystami tutaj, a także w zeszłym roku, postanowił przyjechać ze swoimi piosenkami i zaryzykować. Więc jest między wami podobieństwo.

I to jest bardzo interesująca rzecz. Ścieżka, którą obrałeś, jest bardzo interesująca. Baltimore, postanowiłeś ponieść ryzyko. Ty także, Erio.

Myślę, że ty Erio musisz bardziej otworzyć skrzydła, ponieważ widzimy to spowolnienie, które się wydarzyło. A moim zdaniem również światło w twoich oczach nie świeci już tak samo. Trzeba otworzyć skrzydła i eksplodować. Masz swoją publiczność i wiesz o tym. Ona jest nawet jeszcze większa. Ale teraz musisz otworzyć swoje skrzydła w stronę świata i moim zdaniem musisz to zrobić poza programem X Factor. To ciebie eliminuję ”.

Poniżej link do oceny jurorów.

https://xfactor.sky.it/video/giudici-voto-eliminato-x-factor-semifinale-713448

25/11/2021 – live 5

Na początek informacja dotycząca linków na tej stronie. Wygląda na to, że YouTube zablokował konto Parte del Mare, gdzie mogliśmy oglądać pełne odcinki programu X Factor.

Tak więc pozostaje nam oficjalny kanał X Factor na YouTube oraz oficjalna strona internetowa. Poniżej link do Live 5:

https://xfactor.sky.it/puntate/puntata-11

W pierwszej części uczestnicy śpiewali swoje nowe utwory. Fellow wystąpił jako pierwszy i zaśpiewał piosenkę „Non farmi andare”. Nika Paris zaśpiewała piosenkę, którą napisała w języku francuskim „No limit”.

PO podsumowaniu głosów telewidzów okazało się, że najmniej głosów otrzymali Fellow oraz Le Endrigo. Jurorzy postanowili, że program opuści zespół Le Endrigo.

W drugiej części programu artyści śpiewali covery. Towarzyszył im zespół symfoniczny oraz producenci i muzycy uczestniczący w przygotowywaniu aranżacji.

Widzowie oddali najmniej głosów na Nika Paris i Baltimora. Jurorzy postanowili „ocalić” Baltimora. Tak więc Mika pozostał ze swoim ostatnim talentem z grupy – z Fellow.

Do kolejnego odcinka – do półfinału – przechodzą więc:

Bengala Fire (Manuel)

Gianmaria (Emma)

Erio (Manuel)

Baltimora (Manuelito)

Fellow (Mika)

PRZYGOTOWANIA DO LIVE 5

18/11/2021 – live 4

Cały odcinek już do obejrzenia na YouTube.

W pierwszej części programu wystąpili wszyscy uczestnicy. Zaśpiewali minutowe fragmenty utworów, którymi weszli do programu. Po podsumowaniu głosów telewidzów ogłoszono wyniki i artysta, który otrzymał najmniej głosów zakończył udział w programie. Był to Versailles.

W drugiej części programu ośmioro uczestników przedstawiło covery wybranych piosenek. Po podsumowaniu głosów ogłoszono dwoje uczestników z najmniejszą liczbą głosów.

Zaskoczeniem było to, że padło na Erio – który jest faworytem tej edycji, oraz na zespół Mutonia. Manuel znalazł się w bardzo niezręcznej sytuacji. Oboje uczestników są z jego drużyny! Teraz jurorzy muszą zdecydować, kto odejdzie z programu. Jako pierwszy musiał wypowiedzieć się Manuel. Na początku nie chciał tego zrobić. Zaproponował pozostałym jurorom, aby (jak w zeszłym tygodniu) doprowadzili do remisu dzieląc głosy między obu uczestników. Jednak tak się nie stało. Manuel zdecydował wyeliminować Erio. Ale pozostała trójka wyeliminowała zespół Mutonia. Czy zachowanie zespołu w poprzednim odcinku wpłynęło na tę decyzję? Tego pewnie nigdy się nie dowiemy…

Tak więc w piątym występie na żywo zobaczymy:

Team Mika: Fellow i Nika Paris

Team Emma: Le Endrigo i Gianmaria

Team Manuelito: Baltimora

Team Manuel: Erio i Bengala Fire

Z wszystkich występów najbardziej podobały mi się wykonania Fellow i Gianmaria. Widać bardzo duży postęp w ich pracy!

PRZYGOTOWANIA DO LIVE 4

Trwają przygotowania do czwartego odcinka na żywo.

11/11/2021 – LIVE 3

Link do całego odcinka znajdziecie poniżej.

Atmosfera jest coraz bardziej napięta. dziś odejdą z programu dwie osoby/zespoły.

Nastąpiła zmiana zasad gry (co nie spodobało się oglądającym). Nie będą brane pod uwagę wyniki ilości wejść na Spotify czyYouTube. Będą się liczyć jedynie wyniki głosowania telefonicznego telewidzów. Po dwóch artystów z każdej grupy, którzy zdobędą najmniej głosów wezmą udział w kolejnym głosowaniu telewidzów. Tylko jeden z nich przejdzie dalej. Z pozostałej dwójki jurorzy zadecydują kto program.

A oto wyniki głosowania.

Grupa pierwsza: Fellow, Vale LP, Versailles, Bengala Fire, Le Endrigo, Baltimora.

Najmniej głosów otrzymali: Vale LP oraz Le Endrigo.

Grupa druga: Mutionia, Nika Paris, Gianmaria, Karakaz, Erio.

Najmniej głosów otrzymali: Nika Paris oraz Karakaz.

Czwórka zagrożonych artystów wystąpiła ponownie. W trakcie ich występów widzowie głosowali

Po kolejnym głosowaniu widzów najwięcej głosów dostała Niki Paris, która nadal bierze udział w programie. Najmniej głosów otrzymała Vale LP. I ona opuszcza program.

Teraz jurorzy muszą zdecydować, czy w programie zostaje także jeden z zespołów: Le Endrigo czy Karakaz.

I tutaj niespodzianka. Po chwili dyskusji Emma wyeliminowała swoje go kandydata – Le Endrigo, a Manuelito swój zespół Karakaz. Manuel wyeliminował Le Endrigo, A Mika Karakaz.

W ten sposób uzyskano remis.

Dochodzi więc do trzeciego już głosowania telewidzów.

Tym razem wynik jest definitywny. Z programu odchodzi zespół Karakaz.

Na filmie Daily przed live 3 możemy zobaczyć próby Fellow i Nika Paris oraz komentarze udzielane przez Mikę. Ta część zaczyna się po dwunastej minucie filmu.

Mika wystąpi dziś ubrany na czarno.

I mamy już cały odcinek!!!!!

I dwie części Hot X Factor. Mika w świetnym humorze 🙂

https://xfactor.sky.it/video/hot-factor-x-factor-live-3-708558

https://xfactor.sky.it/video/hot-factor-x-factor-live-3-708557

ROAD TO X FACTOR

Jak wyglądał pierwszy tydzień przygotowań do występów na żywo? Tak:

A drugi tydzień tak:

I najnowszy film.

04/11/2021 – LIVE 2

Niestety link, który podałam wcześniej jest nieaktualny. Kanał Parte_del_mare dostał ostrzeżenie od YouTube przed publikacją kolejnych odcinków X Factor.

Postaram się jakoś zaprezentować Wam chociaż fragmenty programu.

Możecie oglądać występy poszczególnych uczestników i komentarze jurorów na oficjalnej stronie internetowej X Factor. Po lewej stronie ekranu wystarczy wybrać wideo, które chcecie oglądać.

https://xfactor.sky.it/video/giudici-commento-westfalia-x-factor-live-2-706792

Podobnie jak w pierwszej części uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy. Z każdej grupy nominowany był jeden uczestnik, który otrzymał najmniej głosów od widzów.

Grupa pierwsza: Le Endrigo, Baltimora, Fellow, Mutonia, Vale LP, Westfalia.

Najmniej głosów otrzymał zespół Westfalia (z drużyny Miki).

Grupa druga: Erio, Karakaz, Nika Paris, Gianmaria, Bengala Fire, Versailles.

Najmniej głosów otrzymał Versailles.

Teraz jurorzy musieli zdecydować kto z tej dwójki zakończy swój udział w programie.

Mika oczywiście głosował za swoim zespołem Westfalia.

Niestety pozostali jurorzy woleli „uratować” Versailles.

Tak więc zespół Westfalia został wyeliminowany jako pierwszy.

Ich występ możecie obejrzeć na stronie X Factor.

https://xfactor.sky.it/video/westfalia-hey-ya-outkast-x-factor-live-2-706788

Mika ma teraz w swoim zespole Fellow i Niki Paris.

Mika był bardzo podekscytowany swoim strojem wybranym na ten wieczór.

I kilka migawek zza kulis.

28/10/2021 – LIVE 1

I oto mamy pierwszy odcinek Live. Kto dostał najmniej głosów, kto przeszedł dalej bez zagrożenia?

MIKA: Nika Paris, Fellow, najmniej głosów otrzymał zespół Westfaia

EMMA : Gianmaria, le Endrigo, najmniej głosów otrzymała Vale LP

MANUEL: Erio, najmniej głosów otrzymali Bengala Fire oraz Mutonia

Manuelito: Baltimora, najmniej głosów otrzymali Versailles oraz Karakaz.

Ostatnia szansa dla tych, którzy dostali najmniej głosów za tydzień, gdzie zaśpiewają covery.

21/10/2021 – HOME VISIT

Dziś telewizja włoska nada odcinek HOME VISIT. Ostatni wiraż przed występami live.

Jakie będą ostateczne składy drużyn? Dowiemy się już niedługo.

Cały odcinek Home Visit

14/10/2021 – BOOTCAMP 2

Dziś druga część bootcamp.

Emma i Manuelito będą wybierać swoje drużyny.

Mika i Manuel będą ich obserwować zza kulis 🙂

A oto cały odcinek.

07/10/2021 – BOOTCAMP 1

7 października obejrzymy pierwszą cześć bootcamp. Jurorzy będą wybierać swoje drużyny. Jest tylko jedna reguła: w każdej drużynie musi być co najmniej jeden solista i jeden zespół. Kto będzie wybierać jako pierwszy?

Manuel i Mika wybierają swoje drużyny w pierwszej części.

Już możecie obejrzeć cały odcinek.

30/09/2021 – PRZESŁUCHANIA ODCINEK 3

Ostatnia część przesłuchań. Ale co jurorzy robią na środku sceny????

Oto link do krótkiego wywiadu (po włosku i trochę po francusku). RTL102,5

https://play.rtl.it/ospiti/1/mika-in-collegamento-in-the-flight-giovedi-30-settembre-2021/

Jest już link na YouTube do całego programu.

A oto dwie interpretacje, które bardzo mi się podobały. Skrajnie różne.

23/09/2021 – PRZESŁUCHANIA ODCINEK 2

Mam dla Was bardzo dobrą infromację.

Na YouTube zamieszczane są pełne odcinki programu!!!

A więc link do odcinka 2:

16/09/2021 – PRZESŁUCHANIA ODCINEK 1

Pojawiają się pierwsze fragmenty programu.

Mika zachwycony występem artysty o pseudonimie Fettuccine. Co będzie dalej?

Manuel jest wyraźnie w szoku 🙂

Występ gIANMARIA poruszył wszystkich. 4 razy TAK!

Can’t Help Falling In Love With You. To jedna z najbardziej ulubionych piosenek. Odważny wybór ERIO. Zachwycony Mika. 4 razy TAK!!!!!

Kanał YouTune Parte_del_mare zamieszcza pełne odcinki programu.

Oto link do odcinka 1:

Jeśli nie macie VPN aby oglądać cały program, poniżej zamieszczam link do strony internetowej X Factor, gdzie zamieszczono 18 filmów z występami kandydatów w odcinku nr 1.

https://xfactor.sky.it/puntate/audizioni-1

16/09/2021 – D-0

Dziś jest ten dzień! Nareszcie włoska telewizja wyemituje pierwszy odcinek tegorocznej edycji X Factor!!!!!

Dziś RTL 102,5 zaprosił do swojego studia całą piątkę: 4 jurorów plus prowadzący Ludovico.

Niestety Mika utknął w tak wielkim korku na autostradzie, że dotarł do studia pod sam koniec programu. Na szczęście poprzez Zoom był obecny przez część audycji. Udało mi się nagrać większość.

Jak Mika podsumował tegoroczny przegląd artystów, którzy zgłosili się do programu?

Jak już wielokrotnie wspominano, w tym roku nie ma podziału za drużyny dziewczyn, chłopaków, zespołów, solistów itd. Wiek nie jest najważniejszy. Muzyka, której słuchasz nie jest najważniejsza. Najważniejsze jest to, że udaje ci się wywołać emocje. Że przekonasz do siebie wszystkich, którzy cię słuchają. Nawiązując do pytania, jaką muzykę grają artyści z tej edycji, Mika stwierdził, kandydaci nie inspirowali się innymi kandydatami. Polegali na swoich poszukiwaniach w Internecie a nie w telewizji. Ogólnie mówiąc, jeśli ktoś tu przyszedł, żeby zaśpiewać jak w klubie Karaoke, to dokonał złego wyboru.

Zadami Mice pytanie, czy w tym roku również miał szalone reakcje słuchając poszczególnych artystów.

Jeśli muzyka cię nie porusza, jeśli nie „rozdziera ci duszy” to znaczy, że to nie jest muzyka dla ciebie. Albo jest to muzyka do d…

15/09/2021 – D-1

Fragmenty wczorajszej konferencji prasowej można zobaczyć we włoskiej telewizji i w mediach społecznościowych.

Zwróćcie uwagę na to, co dzieje się na scenie – sesja zdjęciowa dla prasy.

Wtedy właśnie powstało to fantastyczne zdjęcie. Wykonał je Paolo Giordano. Znajdziecie je na jego koncie Instagram wraz z kilkoma filmikami z konferencji prasowej.

14/09/2021 – D-2

Odliczanie trwa. Konferencja prasowa.

13/09/2021 – D-3

To już za trzy dni!!!!!

08/09/2021 – mika odpowiada

04/09/2021 – kilka ujęć z sesji zdjęciowej

Przy okazji krótkiego wywiadu z Hell Raton (Manuelito) mamy okazję podejrzeć Mikę i pozostałych jurorów w trakcie sesji zdjęciowej do materiałów reklamowych. Wszyscy ubrani w pastelowe kolory.

A tak wygląda efekt końcowy 🙂

25/08/2021 – fanpage.it – mika i manuel

Kilkuminutowa rozmowa Miki i Manuela. A właściwie quiz. Mika musiał odpowiedzieć na pytania dotyczące Manuela – jego znak zodiaku, jaki sport uprawia, jakiej rasy jest jego pies.

Manuel musiał podać pełne imię i nazwisko Miki. Miał problem z Penny… coś tam coś tam. Mika starał się mu podpowiedzieć, ale wyszły z tego śmieszne pomysły jak Pennybody, Pennykrocze, i wreszcie dobra odpowiedź!

Jaki jest kolor pianina, na którym Mika komponował piosenki. Manuel od razu odpowiedział: biały.

W jakim filmie – bardzo znanym – brał udział Mika? Zoolander!

Mika, oprócz tego że śpiewa – wykonywał inne zawody. Jakie? Mika dorzuca – robiłem prawie wszystko 🙂 Pierwsza odpowiedź Manuela – aktor. Ale Mika się z tym nie zgadza. Był kelnerem. Dodaje: zdarzyło mi się towarzyszyć pewnej bogatej damie, która mi za to zapłaciła. Manuel dorzuca: go-go boy! (to nawiązanie do zeszłorocznej edycji X Factor, gdzie Mika przyznał, że kiedy był młody raz zatańczył w nocnym klubie, żeby zapłacić za drinki 🙂

https://youmedia.fanpage.it/video/ab/YSUZj-SwliWM75XY

11/08/2021 – ZWIASTUN PROGRAMU

Nareszcie znamy datę emisji pierwszego odcinka tegorocznej edycji!!!!!

Będzie to czwartek 16 września 2021.

Bez etykietek.

Bez strachu.

Bez ograniczeń.

Bez żadnych kategorii.

Wolność bycia sobą.

COME AS YOU ARE!

16/07/2021

Nowy zwiastun programu!

I nowy wpis Miki 🙂

14/07/2021

No i mamy krótki fragment wypowiedzi Miki:

” W stosunku do poprzednich edycji jest większy powrót do rocka. Jest mniej stylu trap. Ale nawet rock jest inny od tego co dotąd słyszeliśmy. To mieszanka brzmienia elektronicznego zmieszanego z brzmieniem akustycznym. Jeśli chcielibyśmy znaleźć odpowiednie słowo, by określić wszystko to co usłyszeliśmy to można użyć słowa „eklektyzm”. „

07/07/2021

Nagrania są już skończone. X Factor na razie pokazuje nam króciutkie fragmenty rozmów z jurorami. No dobrze, z Emmą i prowadzącym Ludovico.

Czekamy na rozmowę z Miką, Manuelito i Manuelem.

05/07/2021

Wygląda na to, że rejestracja przesłuchań kandydatów jest już zakończona.

Co działo się za kulisami, pozostanie za kulisami – twierdzi X Factor.

Naprawdę??????

03/07/2021

Dziś dużo się dzieje na Instagramie: Mika, Manuelito, Emma… Przesłuchania kandydatów trwają.

To jest mój filmik ze zdjęciem opublikowanym przez Mikę i story Manuelito, który rozbija się o ścianę 🙂

Emma ma nową koleżankę – Sharky – czyli Amirę.

A wieczorem po pracy czas na posiłek.

02/07/2021

Wygląda na to, że pierwsi kandydaci są już wybrani.

X Factor zamieścił 10 zdjęć z komentarzem:

„Dzień pełen muzyki i talentu. Nie możemy się doczekać września, kiedy wreszcie będziemy mogli Wam pokazać nagrania z przesłuchań”.

01/07/2021

Ledwo powstała ta zakładka i Mika zaczął wrzucać zdjęcia ze studia w Rzymie 🙂

Kawusia z rana musi być. Chyba nie smakuje mu kawa dostępna w studio Cinecita, bo przyniósł swoją amerykańską i zaparza w filtrze 🙂 Zauważyliście, że dzbanek stoi na małej wadzie kuchennej? Mika bardzo pilnuje proporcji.

01/07/2021

Praca nad rejestracją przesłuchań kandydatów trwa, jednak członkowie jury bardzo mało pokazują na Instagramie. Musimy być cierpliwi. Na pewno przed wrześniem jeszcze usłyszymy na ten temat – chociażby w związku z konferencją prasową i informacjami do mediów społecznościowych.

X Factor zamieścił pierwsze oficjalne zdjęcie z jurorami i prowadzącym Ludovico Tersigni.

28/06/2021

Nowa osobo prowadząca program to Ludovico Tersigni – młody, popularny we Włoszech aktor.

X Factor zamieścił krótki film pokazujący jego pierwszą wizytę w studio telewizyjnym, w którym kręcony jest X Factor.

26/06/2021 – wieczór z ekipą

Wspomnienia z zeszłego roku. Pamiętacie jak cała ekipa tańczyła do piosenki „Ecuador”?

To nawiązanie do korzeni Manuelito (Hell Raton), którego mama jest z Ekwadoru.

16/06/2021

Jurorzy spotkali się w Rzymie na wieczorze zorganizowanym przez produkcję X Factor Italia. Nagrali wtedy również specjalne wideo z okazji Miesiąca Pride.

01/06/2021

Pierwsza zapowiedź nowej edycji.

Nie zmienia się drużyny, która wygrywa.

Mówi się, że najlepszy jest pierwszy raz. Emma uważa, że to nie prawda. Drugi raz jest jeszcze lepszy.

Muzyka będzie grać główną rolę. Nie będzie podziału na kategorie. Liczy się talent.