PETER LINDBERGH

Dziś dowiedzieliśmy się o śmierci Petera Lindbergha – światowej sławy fotografa mody i portrecisty największych artystów kina i teatru. Mika spotkał go, kiedy Peter zaprosił go do zrobienia sesji zdjęciowych dla asocjacji Imagine For Margo – Children Without Cancer (możecie o niej przeczytać w zakładce „Działalność społeczna”).

Peter Lindbergh jak rzadko który fotograf potrafił nawiązać bezpośredni kontakt z modelem i ukazać jego piękno i charakter. Mika nie zawsze lubi efekty swoich sesji zdjęciowych. Ale Peter był wyjątkiem. Oto, co Mika napisał o nim na Instagramie:

Moje myśli są dziś z rodziną Petera Lindbergha. Nigdy nie spotkałem kogoś takiego, jak on.
Z taką hojnością ducha, talentem i ciepłem. Kiedy cię fotografował, czułeś się kimś nadzwyczajnym. Przed jego obiektywem mogłeś pozwolić sobie na bycie równocześnie kruchym, niedoskonałym, zmysłowym i silnym. Niesamowity człowiek i talent….


Peter nakręcił też przejmująco prosty i piękny, czarno-biały teledysk do piosenki „Last Party”.

To miało być zdjęcie, które żyje i przemawia do widza.

Edit: 05/09/2019: Zapomniałam wspomnieć, że zdjęcia wykonane przez Petera znalazły się na okładce płyty „No Place In Heaven”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.