04/08/2021 – „HEROES”

Mika zamieścił w mediach społecznościowych piosenkę Heroes nagraną do koncertu „I Love Beirut”.

Podał również podsumowanie akcji pomocy dla mieszkańców Bejrutu – jak 1 milion EURO został wykorzystany w tych trudnych dla miasta chwilach.

MIKA: Aby upamiętnić pierwszą rocznicę wybuchu w Bejrucie, chcę podzielić się z Wami tym nowym wykonaniem mojej piosenki Heroes. Oryginalnie utwór został zainspirowany wierszem A.E. Housmana „The lads in their hundreds”. Heroes, opowiada o wyzwaniach jakie stawiają przed nami konflikty i o bardziej ukrytych ofiarach katastrof i przemocy. Niewidoczne ofiary, ocaleni, z dala od oczu i uszu wszystkich.

Chciałem również skorzystać z okazji, aby przekazać wam trochę informacji o tym, jak zebrany w zeszłym roku 1 milion EURO został wykorzystany przez libański Czerwony Krzyż i organizację Save The Children.

Libański Czerwony Krzyż wykorzystał fundusze, aby zapewnić natychmiastową pomoc 15 000 osób dotkniętych wybuchem w zakresie zdrowia, ratownictwa medycznego, usług transfuzji krwi i podstawowej pomocy poprzez dostarczanie żywności i dystrybucję artykułów nieżywnościowych. Wasze darowizny przyczyniły się do 39.804 misji pogotowia ratunkowego, dystrybucji 20.838 jednostek krwi, do paczek żywnościowych i zestawów higienicznych do ponad 20 000 gospodarstw domowych oraz wsparcie 15 000 osób podstawową opieką zdrowotną.

A dzięki Waszym darowiznom Save The Children:

Zapewniło rodzinom 16.800 ciepłych posiłków, pomoc 535 rodzinom w naprawie domów. Rozdano 5.000 zestawów ze sprzętem do usuwania gruzu z ulic, pomogło 236 rodzinom przekazując gotówkę na wynajem mieszkania i zapewniło przelewy pieniężne na różne cele do 1.914 gospodarstw domowych oraz wsparcie dla małych i średnich firm, z korzyścią dla ich rodzin i społeczności. Darowizny pomogły również w zapewnieniu wsparcia zdrowia psychicznego i psychologicznego 1.358 osobom oraz indywidualnego wsparcia dla 277 dzieci. Dały zestawy dla dzieci, w tym materiały edukacyjne, gry i zajęcia dla ich dobrego samopoczucia i zdrowia psychicznego, zapewniły 1.250 zestawów do dezynfekcji, aby pomóc rodzinom i 1.143 zestawy do higieny menstruacyjnej dla kobiet.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy byli tak hojni. Oczywiście, jeśli chcesz ponownie się zaangażować, dalsze informacje dostępne są za pośrednictwem Libańskiego Czerwonego Krzyża i Save The Children.

Mika x

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.