Na pewno większość z Was wie, że Mika ze swoją siostrą Yasmine stworzyli piękny zestaw kolorowych długopisów dla firmy PILOT. Ci co nie wiedzą, nie zajrzą do zakładki PUEGEUOT PILOT SWATCH. Jest tam kilka filmików, w których Mika opowiada o swojej przygodzie z marką PILOT.
Kilka dni temu francuska filia firmy opublikowała na FaceBooku kolejny film, na którym Mika prezentuje piękne pudełko z całą kolekcją. Żeby było ciekawiej, to być może rozpoznacie londyńskie studio nagrań, w którym Mika pracował w połowie lipca i koszulkę, którą wtedy nosił (patrz post z 13 lipca).
Mika: „Mieliśmy przygotować 3-4 propozycje, a skończyliśmy na tym (prezentuje otwarte pudełko). Każdy długopis ma swoją własną historię, każdy ma inny obrazek, który opowiada tę historię. Wyglądają jak cukiereczki. Uwielbiam je! Uwielbiam patrzeć na nie ułożone w pudełku. Cieszę się, że PILOT zaakceptował nasz projekt. To była dla nas piękna współpraca. Mam nadzieję, że uda wam się je znaleźć, ponieważ są przepyszne!”
Niestety w Polsce ten zestaw jest nie do dostania 😦 Zresztą w innych krajach jest podobnie. Udało mi się kupić we Francji mały zestaw: sześć sztuk w sześciokątnym pudełku) i pojedyncze egzemplarze.
W polskich marketach na stoiskach z artykułami do pisania można znaleźć jedynie dwa może trzy wzory do kupienia pojedynczo i w dodatku cena jest, moim zdaniem, za wysoka (ok. 40 zł za sztukę).
Pozostaje więc nam oglądanie tych pięknych przedmiotów użytkowych na zdjęciach i filmach.
Jeszcze tylko przez 18 dni możesz dołożyć się do pięknego prezentu, jaki przygotowują fani z całego świata. Mika jest ambasadorem organizacji charytatywnej UNHCR, która ratuje i pomaga emigrantom w wielu krajach świata. Mika też jest emigrantem – jego rodzina musiała opuścić ogarnięty wojną Liban. Wielokrotnie tracili wszystko i musieli zaczynać od początku. On wie, co to znaczy nie mieć swojego miejsca na Ziemi i czuć się intruzem w obcym kraju. Prezent w postaci przekazania choćby 1 EUR będzie prezentem, który sprawi Mice wiele radości.
Wejdź więc na podaną poniżej stronę i przekaż choćby symboliczny datek. Możesz to zrobić anonimowo, albo podać swoje imię czy pseudonim. Mika dostanie listę wszystkich darczyńców!!!
Post w linkiem jest również przypięty na samej górze tej strony.
Mika wstał dziś bardzo wcześnie rano i opublikował story na Instagramie. Trwają prace nad nowym teledyskiem. Mika na razie nie zdradził o którą piosenkę chodzi. Mam nadzieję, że o „Tiny Love” , którą obiecał nam niedawno.
Mimo wczesnej pory Mika tryskał humorem i mówił po angielsku z francuskim akcentem 🙂
Przypominam, że niedługo 18 sierpnia – urodziny Miki. Zapraszam Was do przekazania nawet symbolicznego 1 EURO na pomoc uchodźcom w wielu krajach. Zebraliśmy do dziś 39% planowanej kwoty. Lista darczyńców zostanie przekazana naszemu kochanemu artyście, który z pewnością podziękuje swoim fanom za piękną akcję, tak jak to się stało w zeszłym roku.
Charytatywny koncert zorganizowany przez fundację Andrea Bocelli już za nami. Co prawda jutro, 27 lipca odbędzie się drugi koncert, ale tym razem zamiast Miki wystąpi wokalistka Dua Lipa.
To jest niezwykłe miejsce. Przez 364 dni w roku panuje tam cisza (stąd nazwa teatru). Ale raz w roku teatr ożywa na tę jedną noc. Na wzgórzu w Lajatico – rodzinnej miejscowości Andrea Bocelli – zbierają się tysiące ludzi, aby obejrzeć niesamowity koncert charytatywny muzyki klasycznej.
Krótki film reklamujący Teatro Del Silenzio
Mika miał ten zaszczyt wystąpić i zaśpiewać razem z mistrzem, którego głosem zachwyca się od dziecięcych lat. Jak już wcześniej pisałam, dołączyła do niego Ida Falk WInland. Również Max Taylor (wieloletni basista z zespołu Miki) zaśpiewał w chórkach.
Koncert rozpoczął się pieśnią „Ali di liberta” (Skrzydła Wolności) wykonaną przez duet Andrea Bocelli i Mika. Na razie nie mamy pełnych nagrań – koncert zostanie wyemitowany w telewizji RAI1 dopiero 14 września 2019. Dlatego musimy się zadowolić krótkimi filmami z Instagramu czy Twittera.
*SPOILER* Tiny Love 💕 Particularly and deeply, and with what delicacy, he descends into the secret recesses of souls and of human consciences @mikasounds 💕 pic.twitter.com/8RAPXzbVv5
Jutro, 25 lipca, Mika wystąpi gościnnie w koncercie Andrea Bocelli. Mika wspominał, że ma wykonać trzy utwory z muzyki klasycznej. Ale nie powiedział jednego – że zaśpiewa z Idą Falk Winland! Ida to jego przyjaciółka z Royal College of Music. Z pochodzenia jest Szwedką. Obecnie jest solistką w Goteborg Opera w Szwecji. Ida wielokrotnie występowała z Miką w czasie jego tras koncertowych. A teraz przyjechała do Miki do Włoch i razem przygotowują się do występu.
Ale oprócz śpiewu również razem gotują. I widać, że bardzo cieszą się z tego spotkania.
Mika i Ida w piosence „Blame it on the Weather” 10 lipca 2011 Compiegne, Francja
Mamy nowy fragment kolejnej piosenki. Mika nie jest zbyt szczodry i rzuca nam tylko okruszki. Ale to co słyszymy brzmi naprawdę interesująco.
Nie wiem ile czasu jeszcze Mika potrzebuje spędzić w studio nagraniowym w Nowym Jorku, ale – przypominam – 25 lipca wystąpi na koncercie Andrea Bocelli w Lajatico koło Pizy.
Jak już wcześniej wspominałam, Mika poleciał do Nowego Jorku, aby spotkać się z kim bardzo ważnym w branży muzycznej, kto zgodził się pomóc mu w poprawieniu brzmienia nowej płyty.
Mika nie podał nazwiska tej osoby. Powiedział tylko, że to ktoś, kto pracował z takimi artystami jak David Bowie, Paul McCartney, David Byrne czy Coldplay.
Dziś na Instagramie ta osoba zamieściła wpis ze zdjęciem z Miką. To Michael Brauer!
Michael Holbrook i Michael Brauer – to się musi udać 🙂
Mika i Michael Brauer w studio nagraniowym w Nowym Jorku.
Mika zamieszcza króciutkie fragmenty piosenki „Tiny Love”. Są to pierwsze próby, które odbywały się w jego mieszkaniu w Mediolanie i materiał jest jeszcze bardzo surowy. Tym ciekawsza jestem wersji finalnej.
Mika wspominał, że całość trwa ponad siedem minut i podzielona jest na dwie części: jedna otwiera album i zaczyna się od słów: „My name is Michael Holbrook and I was born in 1983″…
Druga część zamyka płytę. Zastanawiam się, czy na wideo Mika ćwiczy pierwszą czy druga część. Musimy jeszcze trochę poczekać.
Mika jest w Nowym Jorku, więc różnica czasu nie ułatwia komunikacji. My już śpimy, a Mika pracuje. Może rano zobaczymy nowe filmy?
Próby piosenki „Tiny Love”
Na końcu tego filmu słyszymy początek piosenki „Tiny Love”