Dlaczego czuję się Europejczykiem 14/02/2019

14 lutego, na 100 dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, na stronie włoskiego dziennika „Corriere della Serra” ukazał się obszerny artykuł, w którym Mika mówi, dlaczego czuje się Europejczykiem i co myśli o idei Unii Europejskiej.

Zapraszam do zakładki „Cytaty”, gdzie znajdziecie tłumaczenie całego tekstu plus link do strony włoskiej ze zdjęciami z albumu rodzinnego Miki.

Mika przed budynkiem Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Moja tożsamość, moja kultura jest europejska. Moja świadomość patriotyczna jest również europejska. Ta kultura bazuje na pokoju. Pokoju, w którym żyjemy, pokoju, o który walczono w czasie Drugiej Wojny Światowej. Idea zjednoczonej Europy nie jest niczym nowym, zaczęła się tworzyć jeszcze w okresie Renesansu….. Ten budynek Parlamentu Europejskiego nie jest dla mnie symbolem Europy. Jej dusza jest w nas wszystkich. Musimy przywrócić jej pierwotne znaczenie, a przede wszystkim chronić.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.