„SANREMO” – WIDEO

Od dziś możemy oglądać teledysk, a raczej krótki film, do piosenki „Sanremo”.

Podobnie jak „Tiny Love” ten film porusza, zmusza do zastanowienia się, prowokuje, a nawet przeraża!

Mika napisał dziś na Instagramie:

„Mój nowy film do piosenki „Sanremo” jest już dostępny i można go obejrzeć na YouTube. Ten film jest kontynuacją mojej współpracy z reżyserem @wizfilmmaker po naszym ostatnim projekcie do „Tiny Love”. Piosenka zrodziła się ze wspomnień z dzieciństwa. Jako nastolatek jeździłem do Włoch z rodziną. San Remo było jednym z pierwszych miejsc, które odwiedziłem we Włoszech. Piosenka mówi o pożądaniu i czymś w rodzaju mglistych pięknych wspomnień, które wydają się dalekie lub nieosiągalne. Wiz bardzo mocno na to zareagował i chciał umiejscowić film pod koniec lat 50. w czasach, gdy homoseksualizm, mimo że nie był nielegalny, był nieakceptowany”.

.

„Ta piosenka jest o pożądaniu, nawet jeśli czasami nieosiągalnym. Ten film to jednocześnie rzeczywistość, trochę sen, a nawet koszmar. Ale zawiera niekonwencjonalne piękno i pragnienie”.

.

„Wiz powiedział; „Dla uwięzionej postaci granej przez Mikę, tekst piosenki staje się hymnem dla odczuwania w nieczułym świecie. „San Remo” reprezentuje jego utopijne marzenie, fikcyjne miejsce wyzwolenia i transcendencji. „Tam lśnisz jak gwiazda. Nie ma znaczenia kim jesteś…

.

„Wolnością było, aby dostać się do miejsca, w którym można pokochać wszystko, co wybierzesz, nie potrzebując pozwolenia na pożądanie.” – Ton Morrison

Instagram 04/10/2019
Sanremo – film by WIZ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.