MIKA PRZYWRACA KOLORY PARYŻOWI

Dziś pojawiła się nowa informacja o projekcie graficznym, w którym Mika wziął udział. A właściwie to był jego pomysłodawcą. A zaraz za nią wysypały się wpisy w mediach społecznościowych i filmiki, na których Mika opowiada o projekcie. Zaczęło się od pomysłu Miki i Palomy, żeby w miejsce reklam filmów i przedstawień, które zostały anulowan,e wstawić coś kolorowego. Miała to być taka mała galeria sztuki na świeżym powietrzu. Mika myślał o wynajęciu 20 bilbordów. Potem zaprosił około 70 artystów do rozmowy o swoim pomyśle. A potem okazało się, że do projektu dołączyło Merostwo Paryża oraz Musée des Arts Décoratifs (Muzeum Sztuk Zdobniczych). W końcu wybrano 9 artystów których łączy jeden element: osiedlili się w Paryżu, tutaj tworzą, ale pochodzą z różnych krajów i kultur. Ich prace będą wywieszone w całym mieście w 2.000 miejsc!

Oto „efekt Mika”!

Międzynarodowa firma reklamowa JCDecaux przez cały marzec 2021 będzie eksponować na ulicach Paryża plakaty stworzone przez 9 artystów dla projektu ” MIKA REDONNE DES COULEURS A PARIS” (MIKA PRZYWRACA KOLORY PARYŻOWI).Mają one rozświetlić szarość obecnej sytuacji i dodać kolorów mieszkańcom stolicy Francji.

„Aby ożywić miasto, Mika chciał przywrócić kolor Paryżowi … W towarzystwie swojej siostry Palomy wpadł na pomysł, aby udać się na poszukiwanie około sześćdziesięciu artystów, którzy na kilka tygodni ubiorą stolicę w niepublikowane wcześniej prace w formie plakatów.

Z pomocą Oliviera Gabeta, dyrektora Musée des Arts Décoratifs (Muzeum Sztuk Zdobniczych), ostatecznie dali carte blanche 9 artystom. Dyrygent tego zbiorowego projektu artystycznego zrealizowanego w rekordowo krótkim czasie, Mika włączył się do gry, tworząc plakat we współpracy ze swoją siostrą Yasmine Penniman.

Aurélia DURAND, Laurindo FELICIANO, Ugo GATTONI, Annick KAMGANG, Marie MOHANNA, Lamia ZIADE, Alexandre Benjamin NAVET, Lamarche-Ovize i Rosa Maria UNDA SOUKI: wszyscy na nowo nawiązują do długiej tradycji artystycznych plakatów Belle Époque Toulouse-Lautrec lub Muchy.

Dzięki hojności JCDecaux i miasta Paryża, które natychmiast poparły pomysł Miki, plakaty te zostaną umieszczone na masztach i słupach Morris JCDecaux oraz na terenach wystawowych miasta, dzięki czemu Paryż stanie się efemeryczną galerią sztuki na świeżym powietrzu”.

Na YouTube zamieściłam kompilację trzech filmów, w których Mika opowiada o projekcie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.