REVELATION TOUR, 10/11/2019 LONDYN

Ruszyła trasa koncertowa Revelation Tour. Pierwszy koncert w Londynie mamy już za sobą. Koncert był wspaniały. Wszyscy byli zachwyceni: fani i Mika. To był naprawdę wyjątkowy występ.

To jedyny koncert tej trasy w małej sali (ok. 2’000 miejsc). Pozostałe występy odbędą się w dużych halach na wiele tysięcy osób. Również scenografia będzie inna niż na wczorajszym koncercie, na którym właściwe jedyną dekoracją był piękny budynek, kolorowe światła i… Mika 🙂

Zresztą Mika zapowiedział, że cały sprzęt na występy będzie przewożony 6 ciężarówkami. A przed Shepherd’s Bush Empire stała tylko jedna, jedyna.

Od jutra zobaczymy już pełne show. Ale czy to znaczy, że Londyński koncert był uboższy? Nie!

Jakie zmiany w porównaniu z „Tiny Love Tiny Tour”? Mika zmienił kostium. Już nie występuje w swoim czerwonym garniturze. Zmieniła się trochę lista piosenek. Wczoraj Mika po raz pierwszy zaśpiewał „Platform Balerinas” (z układem choreograficznym do spółko z Maxem 🙂 ) oraz „Sanremo”. Dodatkowo była piosenka „Popular Song”, którą Mika czasami wykonywał w USA.

No i doszedł element zaskoczenia. Fani z MFC zorganizowali dwie tzw. „fan actions”. Ponieważ Mika niedawno zapytał na Instagramie, czy za nim tęskniliśmy, przygotowaliśmy białe kartki z napisem „We’ve missed you”, które podnieśliśmy do góry po pierwszej piosence. Mika był zaskoczony i wzruszony.

Druga akcja była mojego pomysłu i przerosła moje wyobrażenie. Przygotowaliśmy około 2’000 kolorowych serc wyciętych z papieru. W trakcie piosenki „Tiny Love” włączyliśmy latarki w naszych telefonach i podświetliliśmy serca.

Efekt był przepiękny. Mika zabrał jednej z fanek żółte serduszko (którego jej później nie oddał!) i użył go do wykonania piosenki. Ale jak się okazało, nie była to jedyna niespodzianka. W pewnym momencie na scenę weszła Ronke – kobieta z teledysku – i stanęła za Miką. Bardzo się ucieszyłam na jej widok, bo nawet się zastanawiałam, czy Mika zaprosi ją na londyński koncert. Ale myślałam, że znajdzie się ona na widowni, a nie na scenie.

Na koncertach dostępne też będą różne materiały reklamowe: t-shirty, bluzy z kapturem (hoodies), kubeczki z napisem „Stay High”, plakat oraz seria 6 małych odznak (które zresztą od razu kupiłam, ponieważ najbardziej mi się podobały).

Wszyscy się świetnie bawili i wspólnie śpiewali każdą piosenkę.

Tradycją tegorocznych koncertów stał się moment, kiedy Mika wykonuje piosenkę „Big Girl” tańcząc i skacząc wśród publiczności. Uszczęśliwił wczoraj kolejnych fanów, którzy byli akurat na jego drodze 🙂

Oto lista utworów:

Ice Cream, Dear Jealousy, Relax, Origin of Love, Platform Balerinas, Big Girl, Tiny Love, Blue, Underwater, Sanremo, Tomorrow, Lollipop, Popular Song, Happy Ending, Love Today, We Are Golden, Grace Kelly, Tiny Love reprise/Stay High.

Zapomniałam jeszcze wspomnieć, że tuż przed koncertem Mika opublikował story na Instagramie, gdzie pochwalił się nowym yearbookiem przygotowanym przez FMC (naprawdę warto się zapisać i śledzić oraz uczestniczyć w wydarzeniach). Była to kronika wydarzeń za rok 2018. Moim skromnym udziałem są dwa raporty z programu The Voice z listopada 2018 (kiedy to zaprosiłam Mikę do Polski 🙂 ). Niedługo będzie opublikowany link na MFC, gdzie będzie można zamówić wydrukowaną książkę.

Po koncercie tradycyjnie czekaliśmy na Mikę. Co prawda nie został z nami długo, ale widziałam, że fani podawali mu kolorowe serduszka z prośbą o autograf (co sprawiło mi ogromną przyjemność). Udało mi się podać „polski” prezent: czekoladki z likierem, żurawinę w czekoladzie oraz t-shirt, który przygotowałam dla Miki jeszcze na koncert w La Cigale w Paryżu. No i list, w którym ponownie mu wspomniałam, że czekamy na niego w Polsce!

Jutro koncert w Barcelonie.

Fragmenty wczorajszego koncertu w Londynie możecie zobaczyć na mojej stronie Facebook:

Jedna odpowiedź na “REVELATION TOUR, 10/11/2019 LONDYN

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.