REVELATION TOUR – INTRO I CAŁA RESZTA

Wczoraj zamieściłam na MFC angielską wersję komentarzy, które Mika puszcza „z taśmy” na początku koncertu (tzw. Intro) oraz które wygłasza pomiędzy utworami. I wtedy uświadomiłam sobie, że pełne koncerty Revelation Tour (te ze scenografią) miały te komentarze tylko po francusku i włosku! Pozostałe koncerty odbywały się w małych salach i tam można było usłyszeć nagrany tylko początek całej historii (Intro). Czasami po angielsku. Tak na przykład było w Londynie. Tak więc ci fani, którzy nie znają francuskiego i włoskiego, nie rozumieją, o co chodzi z tymi monologami. A są one ważną częścią spektaklu, ponieważ opowiadają o kolorach, które powiązane są z piosenkami. Tak więc dziś zamieszczam tłumaczenie. A potem zapraszam do obejrzenia pełnego koncertu (np. tego z linku poniżej), abyście zrozumieli znaczenie tych komentarzy.

Intro:

„Miłość… przed powstaniem życia była tylko pustka … ale Miłość już tam była … bez powodu … dla nikogo … była po prostu jako niewidzialna moc …

… ta niekontrolowana energia doprowadziła do implozji i eksplozji… Big Gang!

Niektórzy twierdzą, że Bóg stworzył świat w ciągu 7 dni. Mówią, że trwało to od 13,7 do 23,5 miliarda lat.

Ale zapomnijmy o liczbach. Zapomnijmy o Adamie i Ewie.

Przedstawiam wam mojego własnego Adama i moją własną Ewę. Moich rodziców: Mary Joanne i Michael Holbrook.

Dla mnie na początku nie było węża ani jabłka.

Ach, nie: było ogromne jabłko: Nowy Jork.

Mój Eden znajdował się na skrzyżowaniu 5 Alei i 57 Ulicy. Tam właśnie się spotkali.

Moi rodzice. Pośród milionów twarzy w Nowym Jorku.

Przed życiem, które znam obecnie, w tej ogromnej pustce Nowego Jorku lat 80 ‚istniała Miłość.

Joannie i Michael odnaleźli się. Kolejny szalony Bing Bang.

Potem był ślub i podróż poślubna za 40 dolarów samochodem kempingowym.

Pojawiła się moja pierwsza siostra, potem druga, a potem JA. (w tym momencie widać sylwetkę Miki na tle białego światła reflektora)

Po pierwszym Bing Bangu Miłość miała kolor. Nie czerwony, ani różowy … Miłość płonęła tak bardzo … że dała życie milionom stworzeń.

Miłość jest tak samo destrukcyjna, jak twórcza.

Miłość stworzyła Słońce, Słońce stworzyło nas. Żółty to kolor Słońca.

Żółty to kolor Miłości”. (zaczyna się Ice Cream)

(poniżej mieszanka komentarza do zielonego z różnych koncertów – Mika czasami zmienia swój komentarz, ale podstawa jest jedna)

Zielony –

„Nie było mnie sporo czasu. Ale wróciłem. Żółty to kolor miłości, a zielony to kolor zazdrości. A ja jestem zazdrosnym draniem. Jestem też draniem przesądnym. Zazdrość jest uważana za coś brudnego, negatywnego. Ale to ona sprowokowała mnie do powrotu na scenę. Uświadomiłem sobie, że stałem się zazdrosny o samego siebie – tego na scenie – i że czas wrócić. Więc ten przesądny i zazdrosny drań zaczyna od otwartego listu do Zazdrości. … Zazdrości, oddaj mi moją muzykę”. (zaczyna się Dear Jealousy)

Różowy –

„Jeśli żółty to kolor miłości, a zielony to kolor zazdrości, jaki jest kolor pożądania? Różowy.

Jeśli więc różowy jest kolorem pożądania, to jest również kolorem pochodzenia miłości”. (zaczyna się Origin of Love)

Fioletowy –

„Nie ma nic bardziej przerażającego niż nieznane – ale nic nie jest bardziej atrakcyjne niż nieznane. Strach przed przyszłością, przed bólem, przed śmiercią, przed tym, co stanie się później. Wkładam głowę pod wodę. Jak w całkowicie fioletowy ocean. Nie mogę oddychać. Nic nie widzę. Boję się. Wiem jednak, że pokonanie strachu przed śmiercią oznacza pokonanie samej śmierci”. (zaczyna się Tiny Love)

„Pomarańczowy, który sprawia, że chcesz zatopić w nim zęby i poczuć sok spływający po brodzie. Czerwony… sprawia, że czuję ciepło. Czerwony jak krew. Czerwony jak pompa, która pracuje w twoim sercu … czerwony … cicho … posłuchaj … jeśli będziesz cicho, usłyszysz bicie serca … Miami, 3 nad ranem. Jestem na stacji benzynowej przy autostradzie I95 i czekam na kogoś, kto mnie zabierze. Wracam do domu ze studia nagrań. Obok mnie jest kobieta. Widzę ją co wieczór przez kilka tygodni. Nazywa się Karolina, ma 45-50 lat. Mam 21 lat. Skończyłem dzień. Dla niej dopiero się zaczyna … Pewnego dnia znika …

… mam 22 lata. Londyn. 3 rano. Siedzę przed białym pianiem, w ciszy myślę o Karolinie, która pewnego dnia zniknęła …

… i piszę piosenkę dla tej kobiety nocy …” (zaczyna się Love Today)

Biały

„Na początku … przed życiem, które znamy … w tej wielkiej pustce bez światła, w ciemności, nie było kolorów. Ale Miłość i Big Bang spowodowały wybuch Wszechświata w ogromnej białej błyskawicy. Wszystkie kolory spektrum ukrywają się w tym najbielszym ze wszystkich białych świateł …” (zaczyna się Grace Kelly)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.