INSTAGRAM 28/01/2021 – WOLONTARIAT W AMERICAN CHURCH IN PARIS

Mika zamieścił story z kuchni Amerykańskiego Kościoła w Paryżu. Fortune, Paloma, Zuleika gotują na piątkowy Mission Lunch. Wszystko wygląda przepysznie! No proszę, rodzina Penniman udziela się w wolontariacie!

Co to jest Mission Lunch? Na stronie ACP (American Church in Paris) znalazłam taką informację:

„Lunch misyjny rozpoczął się we wczesnych latach 90-tych od gorącego lunchu przygotowanego i podanego przez 3 wolontariuszy około 20 potrzebującym. Mission Lunch został pomyślany jako wyraz gościnności, w którym każdy będzie traktowany z godnością i szacunkiem w środowisku, w którym duch społeczny i wspólnota mają szczególne znaczenie. Teraz, prawie 20 lat później, Mission Lunch rozrósł się do 60-64 gości, z wieloma wolontariuszami, z których wielu uczestniczy tydzień po tygodniu.

W każdy piątek od 10:00 do 14:00, Mission Lunch Program zapewnia bezpłatny, gotowany obiad dla bezdomnych lub głodnych w Paryżu. Zespół wolontariuszy ACP organizuje lunch w drugi piątek każdego miesiąca”.

Ale rodzina Penniman przygotowała jedzenia dla 100 osób! No tak, libańskie rodziny wiedzą jak dobrze nakarmić gości 🙂 I jeszcze znajdują wielką radość w gotowaniu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.